"Devlet istiyorsan bedelini ödersin"

"Devlet istiyorsan bedelini ödersin"
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'ya, "devlet istiyorsan bedelini ödersin" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Diyarbakır Bağımsız Milletvekili Leyla Zana'ya, ''Ayrı devlet kuracağız diyorsan, Türkiye Cumhuriyeti masa başında kurulmadı, savaş meydanlarında kuruldu. Bedelini ödersin, gelir alırsın'' diye seslendi. 

İnce, Leyla Zana'ın, ''Başta özerklik istedik ama bugün Kürtler, özerliğin yetersiz olduğunu düşünüyor'' yönünde basına yansıyan açıklamalarını değerlendirdi. 
 
''Zana'yı kutlamak lazım'' diyen İnce, Leyla Zana'nın açık yüreklilikle görüşlerini söylediğini ifade etti. İnce, Kürt sorunu konusunda konuşanların, kafalarının arkasındakileri, yüreğinden geçenleri anlatmadığını, sürekli dolandığını belirtti. 
 
Muharrem İnce, ''Beraber mi, yan yana mı, ayrı ayrı mı yaşayacağız-'' sorularını, kendilerine sormaları gerektiğini vurgulayarak, sözlerini, ''Beraber yaşayacaksak, tek devlette yaşayacaksak, sorunlarımızı oturur masaya, çözeriz. 'Yan yana yaşarız, federasyon' diyenler, bugün bu görüşlerinden vazgeçiyor, bağımsız devlet talebinde bulunuyor. O zaman Zana'ya sorum şu olur: Beraber yaşayalım diyorsan oturur konuşuruz, Kürtlerin ne sorunu varsa çözeriz. Ayrı devlet kuracağız diyorsan, Türkiye Cumhuriyeti masa başında kurulmadı, savaş meydanlarında kuruldu. Bedelini ödersin, gelir alırsın'' diye sürdürdü. 
 
Cumhurbaşkanı Gül'ün açıklamaları
 
İnce, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dünkü açıklamalarına ilişkin değerlendirmelerde de bulundu. 
 
Cumhurbuşkanı'nın, ''Siyasetle ilgili herhangi bir hesabım ve beklentim yok'' açıklamasında bulunmuşsa, bunun siyasete döneceğinin güzel bir işareti olduğunu savunan İnce, Gül'ün, Süleyman Demirel'i örnek alması gerektiğini, Demirel'in, cumhurbaşkanlığını hiç tartıştırmadığını belirtti. İnce, ''Umarım Sayın Gül, Medvedev olmaya razı değildir'' dedi. 
 
İnce, Gül'ün görev süresinin netleşmesini istediğinin anımsatılması üzerine ise ''4 yıldır oturuyorsun, ne kadar oturacağını bilmiyorsun, kiracı mısın orada- Başbakan, ne kadar oturacağını biliyor, Cumhurbaşkanı bilmiyor, böyle bir mantık olabilir mi-'' diye sordu. 
 
Gül'ün görev süresinin 2012'de sona ermesi gerektiğini savunan İnce, milletvekillerinin 5 yıllığına seçilmesine rağmen değişiklikle 4 yıla indirildiğini anımsattı. İnce, ''Bizim için ne olduysa, cumhurbaşkanı içinde o olmalı'' diye konuştu.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com