Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni

Devlet Övünç Madalyası Tevcih Töreni
İzmir’de 9 şehit yakını ile 11 gaziye Devlet Övünç madalyaları tevcih edildi

İZMİR (AA) – İzmir'de şehit yakınları ile gazilere Devlet Övünç Madalyası verildi.

Sabancı Kültür Sarayı’nda düzenlenen törende konuşan İzmir Valisi Mustafa Toprak, vatanın bölünmez bütünlüğü, milletin birlik beraberliği, huzur ve güvenliği için en değerli varlıkları olan canlarını feda ederek şehadet mertebesine ulaşan vatan evlatlarına ve gazilere bir kez daha minnet ve şükran duygularını ifade etmek üzere bir araya geldiklerini söyledi.

Vali Toprak, canlarını Türk milletinin istiklaline ve istikbaline adayarak bu milletin var oluş iradesini kıracak hiçbir gücün olmadığını gösteren 9 şehit yakını ve 11 malulün Devlet Övünç Madalyasıyla onurlandırılacağını ifade etti.

Türk milletinin ilelebet payidar olmasını bu fedakarlıklara borçlu olduğunu vurgulayan Vali Toprak, şunları kaydetti:

"Bu topraklarda bugün özgürce yaşayanların, vatanına, milletine, bayrağına, ezanına ve tüm mukaddesatına bir halel gelmesini istemeyen herkesin milletimizin birlik ve beraberliğine, vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasına önem vermeleri gerektiğine inanıyorum. Canlarının bir parçası olan evlatlarını kaybetmiş olmalarına rağmen hiçbir zaman bedenlerinden sabrı ve dillerinden ‘vatan sağolsun’ cümlesini düşürmeyen şehit ve gazilerimizin yakınları her zaman bu milletin baş tacı olacaktır.”

Bakanlar Kurulu kararıyla görevlerinde gösterdikleri feragat ve fedakarlık dolu çalışmaları nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti adına haklı gurur kaynağı teşkil ettikleri gerekçesiyle TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı mensubu şehit uzman çavuş Özgür Küçük ile şehit erler Mustafa Türkmen, Yusuf Vural, Göksel Fidan, Oğuz Şahin Kayabaş ile şehit polis memurları Sinan Aras, Murat Koç, Samet Kırcalı ve Mümin Atik’in mirasçılarına övünç madalyası ve beratları takdim edildi.

Törende ayrıca TSK ve Jandarma Genel Komutanlığı mensubu maluller Üsteğmen Bülent Sarıgül, Kıdemli Çavuş Mehmet Lütfi Dal, uzman çavuşlar Mesut Evci, Semih Gündeğer ve Bülent Kusanç, Onbaşı Kamil Öncel ve Er Mehmet Taza  ile Emniyet Genel Müdürlüğü mensubu polis memurları Özkan Çağlar, Hakan Demir, Şehit Mehmet Yalçın ve Serter Gönen’e madalyaları sunuldu.

Törende şehitlerin öz geçmişlerinin okunduğu ve video gösterimi yapıldığı sırada yakınları gözyaşlarını tutamadı. Madalya takdimi sırasında da şehit yakınları duygulu anlar yaşadı.

Törende şehit ve malullere madalyalarını Vali Toprak, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Mehmet Çetin ve Güney Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Uşaklıoğlu tarafından takdim edildi.

Törende şehit polis memuru Murat Koç'un madalyasını 5 yaşındaki oğlu Ata Koç, Hava Eğitim Komutanı Korgeneral Çetin'den aldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com