Devlet Simav’da depremin yaralarını sardı

Devlet Simav’da depremin yaralarını sardı
Son üç yılda dört önemli deprem ve 30 bini aşkın artçı sarsıntının kaydedildiği Kütahya'nın Simav ilçesinde yaralar sarılıyor.
Son üç yılda dört önemli deprem ve 30 bini aşkın artçı sarsıntının kaydedildiği Kütahya'nın Simav ilçesinde yaralar sarılıyor. 
Geçen yıl 928 kalıcı konutu kış gelmeden depremzedelere teslim eden Toplu Konut İdaresi (TOKİ), şimdi de Kışla Caddesi üzerinde 180 gün önce yapımına başladığı 4 katlı hükümet binasını 30 Eylül 2012 tarihinde teslim etmeye hazırlanıyor. 6 milyon 650 bin TL’lik keşif bedelli binanın Simav’a estetik bir çehre kazandırdığını ifade eden Kaymakam Yüksel Ünal, ilçede resmi dairelerin büyük kısmını bünyesinde toplayacak yeni hükümet binasını 29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramında Başbakan Erdoğan’ın açmasını beklediklerini söyledi.
19 Mayıs 2011’deki 5,9’luk depremde ağır hasar gördüğü için yıkılan Cumhuriyet Meydanı'ndaki 4 katlı eski hükümet binasının son kaymakamı, 29 Ekimde açılması planlanan yeni hükümet konağının da ilk kaymakamı olduğu için kendisini şanslı hissettiğini dile getiren Kaymakam Ünal, “TOKİ binamızı bize 30 Eylül’de teslim edecek. Öyle sanıyorum ki açılışını da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında Başbakanımız Erdoğan veya bakanlarımızdan birisi açacak. Simav’a estetik bir görünüm kazandıran hükümet konağımızın herkese hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Hükümet konağının şantiye şefi Ertuğrul Kıraç, “Binamız ile ilgili her türlü inşaat işi tamamlandı. Elektrik, su, jeotermal ve kanalizasyon bağlantıları tamamlandı. Şimdi çevre düzenleme yapıyoruz. 30 Eylülde teslime hazırız” dedi.
Hükümet konağı Kışla Caddesi'nde otogar kavşağına inşa edildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com