"Devlet Sizin İçin Var"

"Devlet Sizin İçin Var"
02 Mayıs Pazar günü yapılan Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanlık seçimini kazanan İbrahim Yiğit, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün Vali Kocatepe'yi makamında ziyaret ederek;"Devletin bize vereceği her türlü görev

02 Mayıs Pazar günü yapılan Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanlık seçimini kazanan İbrahim Yiğit, yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte dün Vali Kocatepe'yi makamında ziyaret ederek;'Devletin bize vereceği her türlü görevi yapamaya hazırız.'dedi.
İbrahim Yiğit 24 saat devletin hizmetinde olduklarını belirterek Vali Kocatepe'nin istek ve dileklerini yerine getirmeye hazır olduklarını vurguladı. Vali Kocatepe de devletin vatandaşın hizmetinde olduğunu vurgulayarak, devlet ile vatandaş arasındaki iletişimin gelişmesi ile birlikte toplumun kazandığını ifade ederek, vatandaşın esnaf odalarına gereken desteği vermeleri gerektiğini belirterek esnaf odalarına olan ihtiyacın toplumda her zaman olduğunu belirtti.
Kocatepe;'Meslek odaları hem kendi sıkıntı ve sorunlarını çözmek hem de esnafını denetlemek için gereken çalışmaları yaptığına inanıyoruz. Aynı zamanda esnaf odaları bir denetim mekanizması görevini yerine getirerek halkın daha iyi hizmet görmesini de sağlamaktadır. Esnaf odalarının devlet öncülüğünde hareket etmesi de ayrıca vatandaşa bir yarar sağlamaktadır'dedi.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) Başkanı İbrahim Yiğit, esnaf arkadaşlarının çok küçük yaşta iş hayatına atıldıklarını belirterek yeterince eğitim ve öğretim göremediklerini vurgulayarak, eğitim ve öğretime ihtiyaçlarının olduğunu Vali Kocatepe'ye bildirerek, Vali Kocatepe'den eğitim konusunda destek istediler. Yiğit, teşkilat olarak Kütahya'ya ve Türkiye'ye gerek sosyal alanda ve ekonomik alanda faydalı olmak için gereken çalışmalara başladıklarını belirtti.
Yiğit, Vali Kocatepe'ye seçim süreci ile ilgili bilgiler vererek konuşmasına şöyle devam etti:
'2009 yılında yapılan olağanüsütü kurul toplantısı neticesinde 48 odamızın bağlı bulunduğu Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğimize başkan olarak seçildim. Biz geçen yıl bu göreve talip olurken omuzlamaya niyetlendiğimiz yükün ağırlığının bilincindeydik. Kamuoyunda da bilindiği üzere birliğimiz çok günler atlattı. Biz bu zorlukların üstesinden geleceğimize inandık ve göreve talip olduk ve yeniden başkan olarak görevimize devam ediyoruz. Bu görevi yerine getirirken hiçbir zaman bir menfaat beklentimiz olmadı. 2009 yılı seçimlerinden önce ben ve Yönetim Kurulu ile Denetim Kurulu'nda yer alan arkadaşlarım ne maaş ne de oturum ücreti talep ettik. Biz bu işi birer başkan gibi değil, birer esnaf ve sanatkâr olarak görev edindik.Ve üyesi olduğumuz be teşkilatı maddi ve manevi zorluklardan uzaklaştırarak farklı amaçlarla göreve gelen kişiler sebebiyle kaybettiği itibarını yeniden kazandırmak amacıyla üstlendik Maddi hiçbir çıkarımız olmadı. Gönüllü olarak başladığımız bu işi en güzel şekilde devam ettirdik.' şeklinde Vali Kcatepe'ye bilgi aktardı.
Kütahya Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (KÜTESOB) başkanlık seçimi 02 Mayıs Pazar günü yapıldı. Başkanlık seçimi için İbrahim Yiğit ile Nuri Maviler yarıştı. Yapılan seçimde toplam 290 oy kullanıldı. Nüri Maviler'in 50 oyuna karşlık İbrahim Yiğit 239 oy alarak yeniden KÜTESOB başkanlığına seçilmişti.
Ziyarete, çok sayıda oda başkanı katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com