Devlet Yazıcıoğlu'na Özür Borçlu!

Devlet Yazıcıoğlu'na Özür Borçlu!
Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener, devletin Muhsin Yazıcıoğlu'nun ailesine özür borçlu olduğunu söyledi...

Türkiye Partisi(TP) Genel Başkanı Abdüllatif Şener, başta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Erdoğan olmak üzere devletin, Muhsin Yazıcıoğlu'na ve ailesine özür borcu bulunduğunu belirtti.

İHTİMALLER VE YANLIŞ İSTİHBARATLAR
Şener yaptığı yazılı açıklamada, BBP eski Genel Başkanı Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin incelemelerde bulunan Devlet Denetleme Kurulu'nun(DDK), olayda kamu görevlilerinin ihmali olduğu sonucuna vardığını belirterek, raporda, kazayla ilgili şüpheli durumlara dikkat çekildiğini, özellikle kazadan sonraki arama çalışmalarındaki ihmaller, yanlış istihbaratlar, olay yerinden uzakta günlerce yapılan aramalarla ilgili jandarma ve emniyet yetkililerinin ihmalinin tespit edildiğini kaydetti. Raporda, kaza sonrası arama ve kurtarma çalışmalarına katılan tüm yetkililer hakkında soruşturma açılmasının talep edildiğini belirten Şener şöyle devam etti:

''RESMEN ÖZÜR DİLEMEK GEREKMEKTEDİR''
"TBMM'de kurulan araştırma komisyonunun hazırladığı raporun ardından DDK'nin raporu da kazanın bir komplo ve suikast olabileceğine ilişkin iddiaları güçlendirmiştir. Raporda yer verilen şüphelerin üzerine gidilerek, açılacak yeni soruşturmada komplo ve suikast iddiaları tüm yönleriyle aydınlatılmalıdır. Olayda ağır ihmali tespit edilen sorumlular, en ağır şekilde cezalandırılmalıdır. DDK raporunda belirtildiği üzere, arama kurtarma çalışmalarında ihmali ve kusuru olanlar hakkında soruşturma açılması doğru ancak yetersiz bir uygulama olacaktır. Başta Sayın Cumhurbaşkanı ve Başbakan olmak üzere devletin, merhum Yazıcıoğlu'na ve ailesine özür borcu bulunmaktadır. Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve kazada ölen diğer 5 vatandaşımızın ailelerinden resmen özür dilenmesi gerekmektedir."
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com