'Devleti soyan bir iktidarla karşı karşıyayız'

'Devleti soyan bir iktidarla karşı karşıyayız'
CHP lideri Kılıçdaroğlu Kırşehir'de konuşuyor.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert sözlerle eleştirerek, “Esma için ağladı, bizim 3 çocuğumuz hayatını kaybetti, birisi Burak Can’dı, birisi Berkin’di, birisi polis Ahmet’ti, gözünden bir damla yaş düştü mü? Gözünden bir damla yaş düşmedi, bu adamın yüreğinde arpa tanesi kadar insan sevgisi var mı? Onun gözünü dolar doyursun” dedi.
CHP Genel Başkanı, Kırşehir mitinginde konuştu. Meydandaki pankartları okuyan Kılıçdaroğlu, “Çok güzel pankartlar hazırlamışsınız” diye seslendi.


CHP lideri Kırşehir’de özetle şu mesajları verdi:


“Ahi Evranın doğduğu topraklardayız. Ahi Evranın temel özelliği ahlakı bu topraklara bereket olarak bırakmasıdır.  O ahlakı temsil eder, dürüstlüğü, adaleti temsil eder. Bu toprakların temel özelliği budur. Ahlak çok değerli çok soylu bir kavramdır.


-“CHP İKTİDARINDA SİYASİ AHLAK KANUNU OLACAK”-
İnşallah yerel seçimlerden sonra genel seçimler olacak. CHP’yi iktidara getirdiğinizde ilk 4 ay içinde çıkaracağımız kanunun adı Siyasi Ahlak Kanunu olacak. Siyasi kirlilikten arındıracağız. Ahlaklı adamın siyaset yapması lazım. Kul hakkı yemeyen adamın siyaset yapması lazım.


-AK PARTİ’YE OY VEREN VATANDAŞLARA SESLENDİ-
Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren değerli yurttaşlarıma seslenmek istiyorum. Siz oy kullandınız, çünkü size söz verdiler, dediler ki 'bize oy verin yolsuzlukları önleyeceğiz', siz de inandınız gidip oy verdiniz, önlediler mi? Dediler ki 'bize oy verin yoksulluğu önleyeceğiz' dediler, önledirler mi, Kübra bebek Samsun’da açlıktan öldü. 'Yasakları kaldıracağız' dediler, kaldırdılar mı, her gün yeni bir yasak geliyor.


-“CUMHURİYETİ SOYAN, DEVLETİ SOYAN BİR İKTİDARLA KARŞI KARŞIYAYIZ”-
Size söz verdiler, siz gereğini yaptınız oy verdiniz. 17 Aralık’ta bütün gerçekler ortaya çıktı, maskeler döküldü, düştü. Cumhuriyeti soyan, devleti soyan bir iktidarla karşı karşıyayız.
Siz böyle slogan atarsanız yarın o gider bunun telif hakkını alır. Siz bu sloganı atarsanız sizden para ister. Hayatı para üzerine kurulu bu adamın. 


Çanakkale’de dedelerimiz kucak kucağa yatıyor. Şimdi 30 Mart’ta yeni bir süreci başlatacağız. Bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz. 30 Mart’ta haramilerin saltanatını yıkıp halkın iktidarını kuracağız, var mısınız, söz mü, siz söz verdiyseniz ben de görevimi yapacağım, o haramilerden hesabını soracağım.


-“DÜNYADA HANGİ BAŞBAKANIN OĞLUNUN EVİNDE 1 MİLYAR DOLAR KEŞ PARA ÇIKAR?”-
Adalet ve Kalkınma Partisine oy veren yurttaşlarımın vicdanına seslenmek istiyorum. Siz iyi niyetli oy verdiniz, ben hükümeti eleştirirken sakın ola ki üstünüze almayın, siz temiz insanlarsınız. İktidarda olanlar kirli. Siz kul hakkı yemediniz, iktidarda olanlar kul hakkı yediler. Siz temiz siyaseti istediniz. Onlar siyaseti kirlettiler. Dünyada hangi başbakanın oğlunun evinde 1 milyar dolar keş para çıkar?
Kırşehir’in esnafına sesleniyorum, çiftçisine, sanayicisine, emeklisine sesleniyorum, siz hayatınızda 1 milyar dolar keş parayı evinizde tuttunuz mu, daha doğrusu o kadar paranız oldu mu? Bilal oğlanın var ama. Sabahın 8’inde telefon edip, ‘oğlum şu bakanların çocuklarının evinde arama yapılıyor, sen dikkatli ol, evdeki paraları sıfırla’ diyor.’Oğlum ne kadar kaldı’, ‘30 milyon Avro kaldı babacım’ diyor.


-“ALBAYRAĞIMIZ GÖKLERDE ÖZGÜRCE DALGALANSIN DİYE SANDIĞA GİDECEĞİZ”-
30 milyon Avroyu dağıt dağıt bitiremeyen bir başbakana ve onun hükümetine oy verecek misiniz? 30 Martta yeni bir tarih yazacağız. Türkiye’nin birliği için Türkiye’nin bütünlüğü için Türkiye’nin barışı için Albayrağımız göklerde özgürce dalgalansın diye sandığa gideceğiz.


-“SURİYE’DE AKAN KANIN SORUMLUSU BU BAŞÇALANDIR”-
Bunun bir işareti vardı biliyorsunuz, sanki Türkiye’deki bütün işleri halletmiş, Mısır ile Suriye ile uğraşıyor. Kırşehirli kardeşlerime sesleniyorum. Cumhuriyet tarihinde hiçbir zaman hiçbir hükümet Müslümanı Müslümana kırdırmamıştır. Eline silah verip git kardeşini öldür dememiştir. Ama ilk kez bu hükümet döneminde El Kaide militanlarına Türkiye’den silah gönderip, para gönderip git kardeşini öldür diyen hükümet bu hükümettir. Suriye’de akan her kannın sorumlusu bu başçalandır.


-“GÖZÜNDEN BİR DAMLA YAŞ DÜŞMEDİ”-
Mısır’da bir darbe oldu, darbeye karşıyız, orada bir eylemde bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Esma için ağladı, biz kimsenin ölmesini istemeyiz, Esma için ağladı bizim 3 çocuğumuz hayatını kaybetti, birisi Burak Can’dı, birisi Berkin’di, birisi polis Ahmet’ti, gözünden bir damla yaş düştü mü? Gözünden bir damla yaş düşmedi, bu adamın yüreğinde arpa tanesi kadar insan sevgisi var mı? Onun gözünü dolar doyursun, ne deyim, dolar doyursun onun gözünü.


-"PARASI VAR, PULU VAR, ARABASI VAR, YURTDIŞINA KAÇAR"-
İnsanları birbiri birine düşürüyor. Hiçbir zaman ayrışmayacağız. O bizi bölmek istiyor, kavga ettirmek istiyor. Asla bölünmeyeceğiz ve kavga etmeyeceğiz. Bu güzel topraklarda barış içinde yaşayacağız.  Eğer ülkeyi bölerseniz, kamplaştırırsanız, insanları kavga eder hale getirirseniz en büyük zararı vatandaş görür, o gene gider, parası var, pulu var, arabası var, yurtdışına kaçar, dünyalığını yapmış, yedi sülalesini besleyecek dünyalığı var onun, kimin parası o, sizin paranız.
17 Aralık operasyonunun mali portresi nedir biliyor musunuz? 85 milyar Avro. 247 milyar... Ne yapılırdı bu parayla, 2 milyon 831 bin işsizimiz var. Eğer bu para hortumlanmasaydı işsizimize 8 yıl asgari ücretten maaş ödeyebilirdik.300 bin atama bekleyen öğretmenin atamasını yapardık. Bunlara 30 yıl maaş ödeyebilirdik. Her emekliye 25 bin lira ikramiye ödenebilirdi. 6 GAP yapılabilirdi. 30 tane yeni Marmara yapılabilirdi.


-“PANİĞE KAPILMIŞ, SOKAK SOKAK, CADDE CADDE GEZİYOR”-
Yenen paranın boyutu bu, onun için paniğe kapılmış. Sokak sokak, cadde cadde geziyor. Diyor ki bunların hepsi montaj. Eğer bunlar montaj ise ben ona bir soru sordum, TİB’in kayıtlarını yayınla. Yayınladı mı, ben de biliyorum yayınlayamaz, çünkü o yürütme organının başı.


-"KADININ BANKA HESABINA YATACAK"-
Çok sayıda kadın kardeşim var. Siz çocuklar ölmesin, okusunlar istiyorsunuz. İstiyorum ki her evde huzur olsun, her evde tencere kaynasın. Size bir sözüm var, CHP iktidarında geliri olmayan veya geliri asgari ücretin altında olan her ailenin aile sigortası olacak. Her ailede para kadının banka hesabına yatırılacak. 


Siyasetçinin halkı soymaması lazım. Düne kadar kadınların başörtüsü üzerinden siyaset yapılıyordu. İster başınız açık olsun ister kapalı olsun bütün kadınların benim başımın üstünde yeri var.”  CHP lideri konuşmasının ardından güvercin uçurdu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com