“Devletimizden yardım bekliyoruz''

“Devletimizden yardım bekliyoruz''
Kütahya'nın Simav ilçesinde, 6 Ağustos'ta çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen beş aile, akrabalarının evlerine sığındı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde, 6 Ağustos'ta çıkan yangında evleri kullanılamaz hale gelen beş aile, akrabalarının evlerine sığındı.
Öreğler beldesi Belediye Başkanı Özden Akçay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Rifat, Baki ve Akif Öztürk kardeşler ile Mustafa Altın ve Fethi Çiğdem'e ait evlerin, yangın nedeniyle tamamen kullanılamaz hale geldiğini anımsattı.
Yangın sonrası oluşan enkazın, Simav Belediyesince gönderilen iş makineleriyle temizlendiğini ifade eden Akçay, belediyenin mali gücü zayıf olmasına rağmen mağdur vatandaşlara ellerinden gelen desteği sağlamak için büyük çaba sarf edeceklerini bildirdi.
Akçay, yangında evleri zarar gören kişilere devletin şefkat elini uzatmasını beklediklerini dile getirerek, ''Allah kimseyi yangın, deprem ve sel afeti ile imtihan etmesin. Belde halkı olarak 19 Mayıs'taki depremin ardından bu yangınla ikinci büyük acıyı yaşadık. Allah, bu tür acıları ne bize ne de bir başkasına bir daha yaşatsın'' dedi.
Akrabalarının evlerine sığınan beş aileye konut temini için hayırseverlere de çağrıda bulunan Akçay, yangın söndürme çalışmalarına katılan itfaiye ekipleri ve vatandaşlara teşekkür etti.
Baki Öztürk ise belediye öncülüğünde akrabalarının evlerine sığındıklarını ifade ederek, ''Emekli Sandığından emekli bir vatandaşım.
Emekli aylığım dışında başka bir gelirim yok. Kızlarımdan biri İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünde okuyor. Yaralarımızın sarılması yönünde devletimizden yardım bekliyoruz'' diye konuştu.

-YANGINA, EKMEK PİŞİRMEK İÇİN YAKILAN ATEŞ NEDEN OLMUŞ-

Yeşilyurt Mahallesi'nde, Rıfat Öztürk'e ait iki katlı ahşap evde başlayan ve dört eve sıçrayarak tamamının kullanılamaz hale gelmesine yol açan yangının çıkış nedeni ve hasar tespitine ilişkin çalışma tamamlandı.
Yangının, evlerden birinin bahçesinde bulunan fırında ekmek pişirmek için yakılan ateşin eve sıçramasından kaynaklandığı, sakinlerin iftar yemeği için komşularında bulunması nedeniyle ilk anda fark edilemediği, hasarın ise yaklaşık 200 bin lira olduğu belirlendi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com