Devletin arazisine rezidans

Devletin arazisine rezidans
İstanbul'da devletin arazisine rezidanslar yapılacak.

Vatandaşın parasının nasıl boşa harcandığına bir örnek daha; Güçlendirilmesi ve onarımı yapılan Etiler Polis Meslek Okulu yıkılacak, yerine lüks konutlar ve rezidanslar yapılacak!

İstanbul emlak piyasasının 1 milyar dolar değer biçtiği 32 dönümlük Etiler Polis Merkezi arsasına lüks konutlar ve rezidanslar yapılacağı iddia edildi. Konuyu İstanbul İl Genel Meclisine taşıyan CHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi, “İl Özel İdaremiz bütçesinde Etiler Polis Merkezinin 2009 yılında onarımını ve güçlendirmesini ciddi harcama yaparak onarmış. Onarılan binaların plan kapsamında yıkılacağı düşünülürse, harcanan paranın nasıl boşa gittiği ortadadır” diyerek vatandaşın parasının ve kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığı örneğini gözler önüne serdi.

Vatandaşın parasının nasıl boşa harcandığına bir örnek daha; Güçlendirilmesi ve onarımı yapılan Etiler Polis Meslek Okulu yıkılacak, yerine lüks konutlar ve rezidanslar yapılacak!

İstanbul İl Genel Meclisi 2013 yılı Mart ayı Meclis toplantılarında CHP İl Genel Meclis Üyeleri Ali Cemal Kimverdi ve İlhami Sadıkoğlu imzaları ile Meclis Başkanlığı Makamına verilen ve ilgili komisyonlara oy birliği ile havale edilen yazılı soru önergesi şöyle;

Hazırladığı önerge hakkında bilgi veren CHP İl Genel Meclis Üyesi Ali Cemal Kimverdi şunları söyledi; “Kamu kaynaklarının nasıl kullanıldığına çok açık bir örnek teşkil edecek bir konu olduğu ortada. Basından öğrendiğimiz kadarı ile Etiler Polis Meslek Okulu arazisi ve binaları İstanbul Büyükşehir Belediyesine (İBB) devredilmiş.İstanbul İl Özel İdaresi İSMEP kapsamında İBB’ye devredilen okulu 2009 yılında onarımını ve güçlendirmesini ciddi harcama yaparak onarmış. Onarılan binaların plan kapsamında yıkılacağı düşünülürse, harcanan paranın nasıl boşa gittiği ortadadır. Önergeye verilecek cevap soruların netleşmesini ve yeni sorular sormamızı gerektirecektir”(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com