'Devlette önemli bir söz sahibi konumuna geliyorum'

'Devlette önemli bir söz sahibi konumuna geliyorum'
AKP ile Cemaat arasında başlayan ses kaydı sızıntıları bu kez farklı bir boyuta taşındı.

"İhanet Süreci" adını taşıyan Twitter hesabından Abdullah Öcalan’ın İmralı’da birlikte kaldığı mahkûmlarla yaptığı iddia edilen sohbete ilişkin ses kayıtları sızdırılmaya devam ediyor.

Youtube’de yayınlanan ses kaydında; Öcalan ile mahkûmlardan C. Karsu arasında geçen konuşmada Kürt sorunu üzerine ‘müzakere süreci’nin tartışıldığı anlaşılıyor.

Öcalan’a ait olduğu iddia edilen sesin ‘Tayyip’in boşuna beni öyle üçüncü kişi olarak konumlandırması tesadüf değil’ dediği öne sürülürken, yine Öcalan’a ait olduğu iddia edilen sesin ‘Bahçeli çıldıracak’ diyerek, Devlet Bahçeli’nin taklidini yaptığı duyuluyor.

'DEVLETTE ÖNEMLİ BİR SÖZ SAHİBİ KONUMUNA GELİYOR'

Konuşmanın devamında Abdullah Öcalan’a ait olduğu iddia edilen ses, Genelkurmay’ın ve MİT’in devleti sağlam tutmak istediğini söylediği duyulurken, devamında şu çarpıcı konuşmalar işitiliyor:

“Benimle birlikte devleti nasıl yürüteceklerini planlıyorlar. Ve bu politika yapıcı patrona da bir çare… Darbe yapamazlar fakat bir düzenleme yapacaklar, yapmak zorundalar aksi halde benimle yürümek çok tehlikeli. İşte Anadolu Ajansı’nın terörist demeyelim cümlesi, derin devletin bir deyimidir. APO’ya bundan sonra terörist başı desek devlet ciddiyeti ile bağdaşmıyor.”

Sızdırılan ses kayıtlarında Öcalan’a ait olduğu iddia edilen sesin ‘devlette önemli bir söz sahibi konumuna geliyorum’ ‘devlette görev almam mevcut haliyle bana fazla geliyor. Ama çözmek için devletle biraz daha yol almam gerekiyor. Yol almam da bu politikacı takımı ya derhal öz eleştiriye yani dürüstleşmeye çalışacaklar ya da hepsi tam takır gidecek’ sözleri dikkat çekiyor.

Konuşmanın devamında ise C.Karsu isimli mahkûmun, Öcalan olduğu iddia edilen sese ‘bunları çok fazla engel olarak görmeyin, bunlar bağırır yarın söner giderler’ dediği öne sürülürken, Öcalan’a ait olduğu iddia edilen sesin ise ‘ama devamlı ötüyorlar, yalancı şafak horozları gibi; hep ötüyorlar ama vakitsiz nedir bir söz var?’ dediği duyuluyor.

Ancak ses kayıtları Öcalan’ın devlet içindeki konumunun sanılanın çok ötesinde olduğunu gösteriyor. Öcalan, adeta iktidar partisinin bir Bakan’ı gibi, iktidarı övüyor muhalefeti eleştiriyor.(SBK)

Odatv

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com