“Devletten hiçbir yardım göremedik”

“Devletten hiçbir yardım göremedik”
ütahya'nın Simav ilçesindeki 5,9 şiddetli depreme yemek yerken yakalanan Dursun ailesi, 2 gün sonra ilk defa evlerine girdi.

ütahya'nın Simav ilçesindeki 5,9 şiddetli depreme yemek yerken yakalanan Dursun ailesi, 2 gün sonra ilk defa evlerine girdi. Tek gözü görmeyen Veysal Dursun, savaş alanına dönen evini görünce göz yaşlarını tutamadı.
Kütahya'nın Simav ilçesindeki depremin ardından ilçede yaralar sarılıyor. İl genelinde 16 ekip, evleri tek tek inceleyerek rapor çıkartırken, kullanılamayacak haldeki evlerde yaşayanlar çadır kente yönlendiriliyor. Az, orta ve ağır hasarlı şeklinde hazırlanan raporlar önümüzdeki günlerde açıklanacak. Depreme oğlu Ali (36), gelini Aslı (32), torunları Batuhan (9) ve Ayşe (13) ile birlikte yemek yerken yakalanan Veysal Dursun (68), felaketin ardından 4 Eylül Mahallesi Yeni Cadde'deki evine ilk defa girdi.
4 katlı binanın 2. katında ikamet eden Veysal Dursun, evinin durumunu görünce göz yaşlarını tutamadı.
Ali Dursun babasını sakinleştirirken, evde sağlam eşyanın kalmadığı görüldü. Mutfak ve oturma odasındaki eşyaların parçalandığını gören Dursun, duvarlardaki yarıkları görünce şaşkına döndü.

'YARDIM ALAMADIM'
Bir gözü görmeyen ve 1,5 ay önce kalp ameliyatı olan Veysal Dursun, depremden bu yana devletten hiçbir yardım göremediğini öne süren Dursun, 'Herkese çadır veriliyor. Bana herhangi bir şey gelmedi. 2 gündür komşumda ikamet ettim. Devletten yardım alamıyorum. Arayan soran yok. Bütün eşyalarım hasar görmüş' derken göz yaşlarını tutamadı.
En son yemek yediği mutfaktaki manzarayı görünce hayretler içinde kalan Dursun ve oğlu, daha sonra kapıyı kilitleyerek evden ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com