Devrik firstlady'nin itirafı

Devrik firstlady'nin itirafı
Tunus’ta yolsuzluğun simgesi olan sürgündeki eski first lady Leyla Bin Ali, “Ailem yüzünden iktidarı kaybettik, Trabelsi sülalesi olarak eşimin aşil tendonuyduk” itirafında bulundu.
Arap Baharı’nın ilk kıvılcımının çaktığı Tunus’ta geçen yıl önce halk darbesiyle indirilen Devlet Başkanı Zeynelabidin Bin Ali’nin “yolsuzluğun simgesi” olarak nitelendirilen eşi Leyla Bin Ali suskunluğunu bozdu. 
 
Fransa’da basılan “Ma vèritè” (Benim doğrularım) isimli bir kitap yazan eski first lady, eşinin 23 yıldır sürdürdüğü iktidarı kaybetmesinde en önemli etkenlerden birinin mensubu olduğu Trabelsi sülalesi olduğunu kabul etti. Sülalesinin özellikle genç fertlerinin aşırılıklar yaptığına dikkat çeken 55 yaşındaki Leyla, “Kazançlarını artırmak için sınır tanımadılar. 
 
Ailemdeki bu zayıflıklar ve hatalar, dışarıdan yardım alan Tunus ordusundaki üst düzey subayların komplosuyla Bin Ali iktidarını düşürmek için kullanıldı. Çünkü biz devlet başkanının aşil tendonuyduk” dedi. 
 
Eşi ile birlikte Suudi Arabistan’da yaşayan Leyla, “Ben ve eşim, adil bir yargılanmanın garanti edilmesi durumunda ülkemize dönerek hesap vermeye hazırız” diye konuştu. (NSK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com