'Devrimci Karargah' davasında 4 tahliye

'Devrimci Karargah' davasında 4 tahliye
Eski Emniyet Müdürü Avcı'nın da aralarında bulunduğu 11'i tutuklu 89 sanığın yargılandığı davada, 4 sanığın tahliyesine karar verildi.

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da aralarında bulunduğu 11'i tutuklu 89 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, 4 sanığın tahliyesine karar verdi.

İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, aralarında eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın da bulunduğu 11 tutuklu sanık ile 14 tutuksuz sanık katıldı.

Duruşmada söz alan tutuklu sanık Hanefi Avcı, ''Bu dava, siyasi bir dava olduğu için beni tahliye etmiyorsunuz ama benim suçsuz olduğumu, siz benden daha iyi biliyorsunuz'' dedi.

Hakkındaki suçlamaları reddeden sanık Avcı, tahliyesini talep etti. Diğer tutuklu sanıkların da söz alarak, tahliyelerini talep etmesinin ardından, duruşmaya ara verildi.

Verilen aranın ardından taleplere ilişkin ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Necdet Öztürk, Emrol Pamuk, Mehmet Güneş ve Vedat Yıldız'ın tutuklu kaldığı süre ve dosya kapsamı göz önüne alınarak, oy birliğiyle tahliyelerine karar verdi.

Heyet, aralarında Hanefi Avcı'nın da bulunduğu 7 tutuklu sanığın mevcut delil durumu ve kuvvetli suç şüphesini gösteren olguların bulunması nedeniyle bu hallerinin devamına hükmetti.

Esas hakkında görüşünü açıklaması için dava dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesini kararlaştıran mahkeme heyeti, duruşmayı 28 Aralık 2012 tarihine erteledi.

Bu arada, tahliyelerin ardından davada tutuklu sayısı 7'e düştü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com