Devrimci Karargah' davasında 8 tahliye

Devrimci Karargah' davasında 8 tahliye
Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı ve örgütün yöneticisi olduğu iddia edilen Ulaş Erdoğan'ın da aralarında yer aldığı 18'si tutuklu 73 sanığın yargılandığı davada mahkeme heyeti, 8 kişinin tahliyesine karar verdi.

İstanbul 9.Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, aralarında Avcı'nın bulunduğu tutuklu sanıkların yanı sıra bazı tutuksuz sanıklar da hazır bulundu.

Duruşmada söz alan Avcı, 'Haliçte Yaşayan Simonlar' adlı kitabının 500. sayfasında gizliliği ihlal ettiği ve Devrimci Karargah üyelerine yardım ettiği iddiasıyla yargılandığını hatırlatarak, "Kitapta, hukuka aykırı olarak yapılan istihbari dinlemeleri anlattım. Hiçbir adli soruşturmayla ilgili bilgi vermedim" dedi.

Duruşmada söz alan diğer sanıklar da, haklarındaki suçlamaları reddederek tahliyelerini talep ettiler.

Verilen aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Hanefi Avcı ile irtibatlı olduğu öne sürülen Nejdet Kılıç, İbrahim Turgut, Baha Okar, Semih Aydın, Şeyma Özcan, Benay Can ile Gülseren Poyraz, Umur Suyadal'ın tutuklu kaldıkları süre ve suç vasfının değişme ihtimali dikkate alarak tahliyelerine karar vererek, duruşmayı erteledi. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com