DHKP-C Eğitti PKK'ya Verdi

DHKP-C Eğitti PKK'ya Verdi
Taksim'i kana bulayan canlı bomba, önce DHKP-C'ye katıldı. Almanya ve Yunanistan'da eğitim aldı. Daha sonra PKK'ya geçip Kandil'de 'ölüm eylemine' hazırlandı.

Terör yıllardır vardı, ancak ilk kez terör örgütleri arasında transfer olan bir terörist karşımıza çıktı! Taksim'de çevik kuvvet polislerinin yanına gelerek üzerindeki bombayı patlatan Vedat Acar, işte bu ilginç hikayesiyle terörün farklı yüzünü kanıtladı!

Acar, Van Gürpınar'da doğdu, ancak ailesi İstanbul'da yaşadı. Yatılı okula gitti. Terörle ilk bağı DHKP-C oldu. Yatılı okuldan ayrılır ayrılmaz DHKP-C'ye katıldı. Ordu Gölköy, Giresun Alucra ve Gümüşhane Şiran'daki DHKPC'nin tim komutanından eğitim gördü. 'Sorumlu' pozisyonuna yükseldi.

GÖÇ PROGRAMI DESTEKLİ

Örgüt emriyle 2006'da Almanya'ya gitti. Almanya'dan, "göç eden ailelerin yararlandırıldığı" bir değişim programı ile Yunanistan'a geçirildi. Yunanistan macerası Sakız Adası'nda sürdü. DHKP-C ile PKK arasındaki ilginç bir bağlantıyla, Sakız Adası'ndan Kandil'e gitti. Böylece DHKP-C'nin eğittiği bir eleman olarak PKK'ya verildi. Eylem için hazırlanmak üzere Kandil'de eğitim aldı. Ardından İstanbul'a geldi. Ve kanlı eylemini düzenledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com