DiaSA içki fiyatlarını düşürdü!

DiaSA içki fiyatlarını düşürdü!
AKP sermayesi Yıldız Holding'in DiaSa'yı almasından sonra devir işlemlerinin tamamlanmasına kadar stoklardaki içkilerin bitmesi için indirimli satış yapılıyor.

Yıldız Holding, Sabancı Holding ile İspanyol Dia'nın ortak olduğu indirim market zinciri DiaSA'yı geçtiğimiz günlerde 320 milyon liraya satın aldı.

Devir işleminin gerekli izinlerin alınmasını müteakip gerçekleşebileceğini açıklayan Yıldız Holding, DiaSa'nın operasyonlarının mevcut haliyle devam etmesinin planlandığını da vurgulandı.

Şok'u aldığında içki satışını bitiren Yıldız Holding'in patronu Murat Ülker, DiaSA'da da farklı bir yol izlemeyeceklerini açıkladı.

FİYATLAR DÜŞTÜ

Bunun üzerine Türkiye genelindeki 1.200 DiaSA'da devir işlemleri bitmeden raftaki ve stoklardaki alkollü içkileri bitirme operasyonu başladı. İçki stoklarını çabuk tükenmesi için fiyatlarda da 1-15 lira arasında indirim yapıldı.

Örneğin 34 liradan satılan şarabın fiyatı 22.90 liraya, 17.25 lira olan şarabın fiyatı 14.90 liraya, 68.90 liradan satılan rakının fiyatı 66.50 liraya, 56.90 lira olan votkanın fiyatı ise 54.90 liraya düşürüldü. Görüşmeler sürerken alkol alımı da kesildi.

"BİZİM TAVRIMIZ BELLİ"

Yıldız Holding'in patronu Murat Ülker, DiaSA ile ilgili durumu geçen hafta şu sözleriyle netleştirdi: "DiaSa'nın İspanyol yöneticisi bizim genel tavrımızı sanırım biliyordu. Ya da soruşturup öğrendi. İmza aşamasına yaklaştığımızı gördüğü andan itibaren alkollü içki alımını kesmiş.

Herhalde bu tavrı stok eritme çabasından kaynaklandı. Devir bir kaç ay süreceğine göre biz devralana kadar tüm mağazalardaki stoklar tükenir diye düşünüyorum. Yani buradan bir zarar söz konusu olmaz. Bizim tavrımız belli... Sağlığa zararlı ürünleri pazarlamak istemiyoruz." (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com