Didem Tuncay'ın doktorundan açıklama

Didem Tuncay'ın doktorundan açıklama
ABD'nin Ankara Büyükelçiliği girişindeki patlamada yaralanan Didem Tuncay'ın sağlık durumuyla ilgili bir açıklama daha geldi.
Ankara Numune Hastanesi Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, hastane önünde bekleyen gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk değerlendirmelerden sonra genel durumu itibarıyla Didem Tuncay'ın yoğun bakımda izlenimi gerektiğini ve bu doğrultuda izlenime başladıklarını belirtti. İlk değerlendirmelerde olmayan, daha sonra takiplerde karın içi bir cerrahi müdahaleyi gerektiren durumun ortaya çıkması üzerine akşam saatlerinde hastayı ameliyata aldıklarını anlatan Zengin, şöyle konuştu:
 
"Ameliyatta dalak yırtılmasına bağlı bir karın içi kanama tespit edildi. Buna yönelik gerekli cerrahi müdahale dalağın çıkartılması işlemi yapıldı. Daha önceki bilgilendirmelerde de sizlerle paylaştığımız yüzün sağ tarafında meydana gelen travma nedeniyle sağ gözde de bir yaralanma mevcuttu. Batın içi cerrahi müdahaleyi takiben göz bölümünden arkadaşlarımız sağ göze yönelik cerrahi müdahalede bulundular. Burada özellikle şarapnel parçalarına bağlı meydana gelen sağ göz yaralanmasına yönelik gerekli müdahalede bulundular. Daha sonra plastik cerrahi bölümümüz gerek yüz bölgesinde gerekse vücudun diğer bölgelerinde gelişen yaralara yönelik kendi branşlarıyla ilgili gerekli müdahaleleri yaptılar. Hastamızı halen yoğun bakımda izlemeye devam ediyoruz. Ama aradan geçen süre içerisinde özellikle cerrahi müdahaleden sonra hastamızın hızlı bir iyileşme döneminde olduğunu memnuniyetle ifade edebiliriz. Yoğun bakımda izlenimimiz devam edecek. İlgili branşların da yakın takibinde hastamızı izlemeye devam ediyoruz."
 
Yapılacak cerrahi müdahalelerle sağ gözün durumu netleşecek
 
Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Nurullah Zengin, Tuncay'ın gözündeki görme kaybının ne kadar olduğu yönündeki bir soru üzerine, "Yapılan bu cerrahi müdahale şu an meydana gelen yaralanmayı telefi etmeye yönelik ilk cerrahi müdahale. Göz bölümünden arkadaşlarımızın değerlendirmesi, önümüzdeki dönemde yeni cerrahi müdahalelerin de gerekeceği yönünde. Bu konudaki bilgi bu cerrahi müdahaleler sonrası netleşecek. Bunlar birkaç gün sonra, bir hafta, on gün sonrayı da bulabilir. Bu müdahalelerden sonra sağ gözle ilgili bilgiyi sizlerle daha net bir şekilde paylaşabileceğiz. Şu anda gerekli olan müdahale yapıldı. Önümüzdeki dönem yapılacak cerrahi müdahalelerle, sağ gözün durumu netleşecektir" dedi. 
 
Bilinci açık
 
Zengin, "Bilinci açık mı" sorusunu ise "Bilinci açık, konuşabiliyor" şeklinde yanıtladı. Tuncay'ın psikolojisinin sorulması üzerine ise Zengin, "Geldiğine göre oldukça iyi. Rahat iletişim kuruluyor. Kendisini ifade edebiliyor. Aradan geçen süre içerisinde hızlı bir iyileşmeyi gözledik. Bu memnuniyet verici. Ama yoğun bakımda izlem gerekliliği halen devam ediyor" dedi. (SAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com