DİDİM TİCARET ODASI BAŞKANI, ODA ÇALIŞMALARININ SORUNSUZ SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

DİDİM TİCARET ODASI BAŞKANI, ODA ÇALIŞMALARININ SORUNSUZ SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ
DİDİM TİCARET ODASI BAŞKANI, ODA ÇALIŞMALARININ SORUNSUZ SÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

AYDIN - Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver Ticaret Odasının iş ve işlemlerinde herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirterek TAPDK ruhsatı vermeye devam ettiklerini söyledi.
Geçtiğimiz hafta Didim Ticaret Odasında iş ve işlemlerin yapılmadığı, TAPDK ruhsatının oda tarafından verilmediğine yönelik iddialarla ilgili konuşan Didim Ticaret Odası Başkanı Ufuk Döver iddiaların asılsız olduğunu odadan her türlü işlemin sorunsuz işlediğini söyledi.
Başkan Döver TAPDK işlemlerini geçen yıl oda bünyesinde vermeye başladıklarını belirterek “Geçen yıla kadar Didimli esnafımız ve tüccarımız TAPDK ruhsatı için Aydın’a gidiyordu. Biz bu işlemi oda bünyemizde yapmaya başladık ve bir arkadaşımızı bu işlemde görevlendirdik; onun dışın da bu işlemi yapan arkadaşımız yok. Bu anlamda bu işlem odamızca verilmeye devam ediliyor. Odamızda yürütülen soruşturmayla alakalı olarak odadaki iş ve işlemlerin yapılmadığına ilişkin iddialar asılsız; soruşturmanın oda işlemleriyle bir alakası yok.”dedi.
Döver TAPDK işlemleri için oda olarak üyelere mesaj attıklarını ve basın yoluyla duyurularda da bulunduklarını belirterek “İşlemlerini son güne bırakanlardan dolayı bir yoğunluk olabiliyor; bir gün sonrasına alın denilebiliyor ama işlemlerin yapılmadığı doğru değil. Zaten TAPDK işlemleri için birçok evrak gerekli; biz bu evrakları istiyoruz. Buna göre sistem de kayıt yapılıyor. Çalışan arkadaşımız da bu anlamda yardımcı olmaya da çalışıyor. Zaten bu işlemi oda bünyemize almamızın amacı da üyelerimizin şehir dışına çıkmasından kaynaklı hem maddi hem de zaman kaybını önlemektir. Bu konuda biz oda olarak hassas davranıyoruz. Sorunlar varsa da takipçisi oluyoruz. Esnafımızın tüccarımızın mağduriyetini önlemek bizim görevimiz…”diye konuştu.
Döver TAPDK işlemi için bir yılda 251 adet yeni kaydın yapıldığını, 2012 yılı içerisinde de 395 adet süre uzatımı için de başvuruların yapıldığını sözlerine ekledi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com