DİDİM’E TATİLE GELEN ENGELLİLER SU PARKINDA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

DİDİM’E TATİLE GELEN ENGELLİLER SU PARKINDA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ
DİDİM’E TATİLE GELEN ENGELLİLER SU PARKINDA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

AYDIN - Didim ve Yöresi Engelliler Derneği, SHÇEK’e bağlı Saray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi’ni ağırlıyor.
Ankara Saray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezi’nden gelen 22 engelli ile 8 görevli Otel Grand Didyma’da yıllık tatillerini geçiriyorlar. Didim ve Yöresi Engelliler Derneği’nin ağırladığı ve 8 gündür ilçede olan engelliler, tatil boyunca çeşitli faaliyetlerde bulundular. Orman Kampında piknik yapan, Lunaparkta eğlenen ve Didim Belediyesinin katkıları ile Milet Müzesi, Doğanbey ve Apollon Tapınağı’nı gezen Engelliler Aqua Park’ta misafir edildi.
Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş yaptığı açıklamada dernek olarak her yıl Saray Rehabilitasyon Kurumu ile engellilere tatil imkanı sağlamak ve engellileri sosyal hayata dahil etmek açısından önem arz eden çalışmalar yaptıklarını söyledi. Altıntaş, “Engellilerin sosyal yaşama katılmaları için merkezimiz çok ciddi çalışmalar yürütüyor. Kendilerini kutluyorum. Biz de Didim Engelliler Derneği olarak Belediyemizle ortaklaşa Engellilerle ilgili çalışmalara imza atıyoruz. Bunlardan birisi yakında basınla paylaşacağımız Kaynaştırma Parkı. Bunun dışında dernek olarak hedefimiz Engelliler Köyü Projesini oluşturmak” dedi.
Rehabilitasyon merkezin de eğitim gören engelli gençler ise Aqua Parkta hem serinlediler hem de gönüllerince eğlendiler. SHÇEK’e bağlı Saray Engelsiz Yaşam Rehabilitasyon Aile Danışma Merkezinin Doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle bedensel, zihinsel ve sosyal yeteneklerini çeşitli derecelerde kaybetmesi nedeniyle toplumsal yaşama uyum sağlama ve günlük gereksinimlerini karşılama güçlükleri olan; 0-60 yaş grubunda korunma, bakım, rehabilitasyon, danışmanlık ve destek hizmetlerine ihtiyaç duyan engelli bireye, özürlülüğün etkilerini mümkün olan en az düzeye indirmek, yeniden fiziksel, zihinsel, psikolojik, sosyal, mesleki ve ekonomik yararlılık alanlarında başarabileceği en üst düzeyde yetenekler kazandırarak; evinde, işinde ve sosyal yaşamında kendine ve topluma yeterli olabilmesi ve toplum ile bütünleşmesi için rehabilitasyon programları uygulamak amacıyla kurulmuş olan bir merkez olduğu bildirildi.
Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com