Dikilen fidanlar kepçelerle söküldü!

Dikilen fidanlar kepçelerle söküldü!
ODTÜ arazisinden geçeçek olan yolu protesto etmek için sökülen 3 bin ağaçın yerine dikilen 5 bin fidan da kepçeler tarafından söküldü.

Bayramı fırsat bilerek Melih Gökçeğin talimatıyla yapılan ODTÜ baskınını öğrençiler 5000 fidan dikerek karşılık verecekti.

“Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları eşliğinde ellerinde fidanlarla ağaçların katledildiği alana doğru yürüyen ODTÜ’lü öğrencilere eli sopalı Büyükşehir Belediye çalışanı siviller saldırdı. Polis bu saldırıyı sadece izledi.

Fidan dikmeye başlayan öğrencileri polisler bir süre izledi ve daha fazla ilerlememeleri için barikat kurdu.

Sendika.org’da yer alan habere göre, Öğrenci Kolektifleri üyesi bir ünivesiteli atılan taşlarla yaralandı. 100. Yıl İnisiyatifi’nden Hadi İskit, “Gökçek’in adamları” tarafından dövülerek bir kenara bırakılmış halde bulundu. Taner adlı öğrenci ise yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Öğrenciler tarafından dikilen fidanların söküldüğü belirtiliyor.

POLİS MÜDAHALESİ BAŞLADI

ODTÜ öğrencilerine yönelik polis müdahalesi başladı. TOMA, akrep ve çevik kuvvet ekipleri ODTÜ’ye girerek öğrencilere müdahale ettiler.
Polisle birlikte, Büyükşehir Belediyesi ve Belediye’ye bağlı firmaların çalışanlarının da öğrencilere saldırdığı bildiriliyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ANKA Güvenlik şirketinde çalışanlara sopa ve gaz maskesi dağıtarak öğrencilere saldırtıyor.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com