Dikkat! Bu tişörtlerden aldıysanız geri getirin

Dikkat! Bu tişörtlerden aldıysanız geri getirin
Ünlü marka sağlığa zararlı boya içerdiği tespit edilen tişörtlerini geri alıyor

İtalyan markası Stefanel sattığı tişörtlerle gündemde. Satılan 62 adet ürününün sağlığa zararlı boya içerdiği tespit edilen marka müşterilerine ulaşmak için gazete ilanı verdi.

Stefanel, 'Bazı Tekstil ve Konfeksiyon Ürünlerinin Denetimine İlişkin 2013/15 sayılı tebliğ' kapsamında gazetelere toplatılacak ürünleri ile ilgili bir ilan verdi. Buna göre Nişantaşı mağazasında Nisan ve Mayıs aylarında satılan iki ayri cins ve toplam 47 adet renkli t-shirt'ün tebliğ kapsamında sağlığa zararlı boyar madde içerdiği belirtildi. Yine aynı ilanda toplam 15 adet renkli t-shirt'te de sağlığa zararlı boyar madde içerme riski bulunduğu kaydedildi.

Şirket, bu ürünleri alanların satış belgeleriyle birlikte 15 gün içerisinde kargo ile veya doğrudan iade etmesini istedi. Ürün ve kargo bedeli de tüketicilere geri ödenecek.

AYNI TESTLER İTALYA'DA DA YAPILDI

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Stefanel yetkilileri, söz konusu t-shirt'lerin Türkiye'de yapılan testlerinde sorun gözükmesine rağmen İtalya'da yapılan uluslararası testlerde herhangi bir sıkıntı olmadığına dikkat çektiler. Yetkililer, "Ama biz buradaki mevzuata göre hareket edip gazeteye ilan verdik. Konuyu takip ediyoruz" dedi.  (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com