Dikkat etmeyen 900 lira ceza ödüyor

Dikkat etmeyen 900 lira ceza ödüyor
Telefonla sigorta satan şirketler vurgun yapıyor

Bankalardan sonra şimdi de telefondan sigorta tacizi başladı. Tüketici kredisi için şart koşulan hayat ve ferdi kaza sigortalarında bıkan vatandaşı şimdi de telefondan sigorta satmak isteyen şirketler taciz ediyor. Poliçelerdeki bilgilerle anlattıkları birbirini tutmayan firmalar sigortayı iptal ettirmek isteyenlerden 900 TL cayma parası istiyor.

850'li hatlardan arayan ve usandırma politikasıyla sürekli taciz eden şirketler tüketicinin yakasını ikna edene kadar bırakmıyor. Sigorta acenteleri iletişim bilgilerini bankalardan alıyor. Sigorta acenteleri derneği TÜSİAR'ın kurucu Başkanı Neşe Demirağ; "Bu şirketlerin birçoğunun arkasında bankalar olabilir. Daha önce kendileri sigorta satıyordu. Şikâyetler ayyuka çıkınca devreye bunları soktular. Sigortası olan ya da hesabı olan kişilerin bilgilerini de bu şirketlere aktardılar" diyor.

Onayları olmadan poliçe gönderilen ya da poliçe gönderilmeden hesaplarından para çekilen binlerce insan olduğunu söyleyen Demirağ şöyle konuştu; "Biz 4 yıldır Hazine'ye tüketici şikâyetlerini götürmekten yıldık. Bu sorun daha da büyüyecek. Biz ihbar ediyoruz. Büyük bankalara bile ya ceza vermiyorlar ya da 20 bin TL gibi çerez parası kesiyorlar. Yani yaptırımlar yetersiz" (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com