DİKKAT! Hava Buz Kesecek, Çamur Yağacak!

DİKKAT! Hava Buz Kesecek, Çamur Yağacak!
Önce sıcak ve çamur yağmuru ardından da Rusya üzerinden soğuklar Türkiye'yi ziyaret edecek...

Türkiye'de sıcaklıklar bugün daha yüksek, Marmara, Ege ve İç Anadolu'da 25 ila 28 dereceye kadar çıkacak. Ancak lodosla gelen çöl tozları ülkede havanın güneşli olmasını engelliyor, gökyüzünde puslu ve bulutlu bir görüntü var, bahar yağmurları da yere çamur şeklinde inecek. Perşembeden itibaren ise kuzeye Rusya'dan yine soğuklar geliyor.

Mayıs ayıyla birlikte sıcaklıklar artarken, yeni bir yağışlı hava dalgası etkili olacak.

Libya'dan esen lodos ülke genelinde sıcaklık artışı sağladı. Bugün İstanbul, Ankara ve İzmir'de termometreler 19 ila 24 dereceye kadar çıkacak. Ancak hava güneşli değil, yağışlı olacak. Özellikle bugün Marmara, Ege ve ülke genelinde görülecek yağmurlar çöl tozu geldiğinden çamur şeklinde olacak.

Rusya üzerinden gelen soğuk hava ile sıcaklıklar perşembe gününden itibaren başta İstanul olmak üzere Marmara ve Batı Karadeniz ile Ege ve İç Anadolu'da hızla bir düşüşe sebep olacak ve pazar gününe kadar devam edecek. Türkiye genelinde sıcaklıkların 8 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz kıyılarında ise sabah saatlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek. Rüzgâr, güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvette esecek.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com