Dikkat! Kuvvetli yağış var

Dikkat! Kuvvetli yağış var
Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, Karadeniz kıyıları yağışlı geçecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu, Güney ve İç Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz bölümü, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları ile Tekirdağ, Balıkesir, Eskişehir, Konya, Karaman, Gümüşhane, Artvin, Kars, Ardahan ve Ankara'nın batı çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; öğleden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya'nın iç ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.Rüzgarın genellikle güney ve güneybatı, batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı, Marmara'nın batısı ile Kuzey Ege'de kuzey ve doğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların öğleden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya'nın iç ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, yerel su baskını, dolu, yıldırım vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (26)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (24)

İZMİR: Parçalı zamanla çok bulutlu (26)

ADANA: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (30)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra iç kesimleri ile Alanya ve Gazipaşa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. (26)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (24)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu (20)

VAN: Parçalı bulutlu (21)

DİYARBAKIR: Parçalı ve az bulutlu (29)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar bölgenin doğusu ile Tekirdağ ve Balıkesir çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin güney ve iç kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya'nın iç ve doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Eskişehir, Konya ve Karaman ile Ankara'nın batı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce ile öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile Gümüşhane ve Artvin çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden sonra bölgenin batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.  (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com