Dikkatli olalım

Dikkatli olalım
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ilde şu ana kadar 13 kişide H1N1 virüsünün neden olduğu domuz gribi vakası tespit edildiğini, bunların çoğunun iyileştiğini söyledi.

Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, ilde şu ana kadar 13 kişide H1N1 virüsünün neden olduğu domuz gribi vakası tespit edildiğini, bunların çoğunun iyileştiğini söyledi.

Vali Kocatepe, yaptığı açıklamada, ildeki sağlık kuruluşlarına domuz gribi şüphesiyle müracaat eden vatandaşların kayıtlarını her gün istatistiksel verileri de kullanarak izlediklerini bildirdi.
Sağlık Bakanlığının alınmasını istediği önlemlerin oluşturdukları kurul aracılığıyla hastaneler ve diğer ilgili birimlerde yürütüldüğünü belirten Kocatepe, H1N1 virüsü şüphesiyle sağlık kuruluşlarına başvuran vatandaşlardan alınan örneklerin incelenmesi için yetkili kuruluşlara gönderildiğini söyledi.
Gelen sonuçlara göre değerlendirmelerde bulunduklarını ifade eden Vali Kocatepe, şöyle konuştu:
''Gönderdiğimiz tahlil örneklerinden gelen sonuçlara göre şu ana kadar H1N1 virüsünün neden olduğu 13 vaka tespit edil di, bunların çoğu iyileşti. Herhangi bir şekilde yoğun bakıma alınma veya ağır tedaviyi gerektirecek bir durum göstermeden iyileştiler. Diğerlerinin ise hayati tehlikesi bulunmuyor. Hastalığa karşı alınması gereken önlemler Sağlık Bakanlığınca halkımıza duyuruldu.''

-OKULLARDA DEVAMSIZLIK ORANI YÜZDE 8-10-
Vali Kocatepe, domuz gribi riskine karşı il genelindeki okullarda tüm önlemlerin alındığını belirtti. Her gün ilçeler dahil okullardaki devamsızlık durumunun istatistiksel olarak incelendiğine işaret eden Kocatepe, şöyle konuştu:
''Türkiye genelinde görüldüğü gibi tedirginlik nedeniyle Kütahya'daki okullarda da şu anda yüzde 8-10 seviyesinde öğrenci devamsızlığı var. Ancak bunlar da yavaş yavaş normale dönüyor. Geçen yıllarda rastlanan grip belirtilerinde veliler, çocuklarını sağlık kuruluşlarına götürüp rapor alarak okula göndermiyorlardı. Geçen yıllardaki grip vakalarında görülen tablolar bu dönemde de var. Zaten grip olan çocuklarımızın bir an önce iyileşmesi ve hastalığı başkalarına bulaştırmaması için okula gönderilmemesini öneriyoruz. Kütahya'da okulların tatil edilmesini gerektiren bir durum yok.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com