"Diktatör Recep’e boyun eğmeyeceğiz"

"Diktatör Recep’e boyun eğmeyeceğiz"
Ankara'ya giden otobüslerin durdurulması üzerine İnce, Meclis önünde açıklama yaptı.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Ankara Birinci meclisin önünde Vatan ve Cumhuriyet Birlikteliği’nin gerçekleştireceği Seferberlik Buluşmasına katılmak için yurdun dört bir yanından yola çıkacak vatandaşların kanunsuzca engellenmesi tepkilere neden oldu.
 
Bu gece 02.30’da TBMM önünde CHP’li vekiller basın açıklaması yaparak kanunsuz engellemeleri protesto etti. Ankara milletvekili Levent Gök, İzzet Çetin ve yaklaşık 15 milletvekilinin katıldığı açıklamada CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AKP’nin suç işlediğini ifade ederek “Diktatör Recep’e boyun eğmeyeceğiz” dedi.
 
80 ilden Ankara’ya 29 Ekim Cumhuriyet bayramı kutlamalarına katılmak üzere gelen kitle örgütleri, siyasi partiler ve yüzlerce otobüslerdeki vatandaşlar illerin çıkışında durdurulması CHP’li vekilleri 2.30 TBMM önünde toplandı. 
 
Valiliklerin talimatı ile otobüslerin evrak eksikliliği nedeni ile durdurulduğu iddiaları ve yaşanan olayların sosyal medyada CHP’li vekillere iletilmesi üzerine harekete gecen CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce meclis önünde yaptığı basın açıklaması ile Cumhuriyet’ten AKP’nin rahatsız olduğunu ifade ederek , “ Diktatör Recep’e boyun eğmeyeceğiz. Suriye’de muhaliflerin silah taşıması serbest ama Türkiye’de 80 ilden Ankara’ya gelmek yasak. Şu anda Türkiye cumhuriyetinin vatandaşının ulaşım hakkı engellenmekte ve suç işlenmektedir. Cumhuriyet demek imkansızı başarmak, bağımsız olmak demokrasiden yana olmak, mücadele etmek demektir. Onların adı ak bizim alnımız ak. Onlar ibadeti Recep Tayyip Erdoğan’a inanarak yaparlar bizler Allah’a inanarak. Bu engellemeler bizleri ve hiçbir Cumhuriyet sevdalısını yıldırmayacak yarın binler, milyonlar Ankara’da Cumhuriyet için bir arada olacağız. Papuç’un pahalı olduğunu söyleyeceğiz. Bu millete hesap verecekler. meydanlarda binlerce milyonlarca kişiyi görmekten korkanlar hesap verecek. Bu bir faşizmdir. Onlar Amerika’ya hesap veririler biz Allaha. Bu engellemelere boyun eğmeyecek yarın Türkiye Ankara’da ayağa kalkacak bu faşizme dur diyecek” dedi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com