"Diktatörün savaş çıkarma macerası"

"Diktatörün savaş çıkarma macerası"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, Suriye sınırında düşürülen uçağın vahim ve düşündürücü olduğuna işaret ederek, "Diktatörün savaş çıkarma macerası" yorumu yaptı.

Haluk Koç, konuyu değerlendirmek üzere yaptığı yazılı açıklamada, "Seçimlere bir hafta kala, yolsuzluk, hırsızlık ve rüşvet olaylarının altında ezilen hükümet ve başçalanın, kendisini kurtarmak ve gündemi değiştirmek için, değişik ve tehlikeli maceralara girişebileceğini söylemiştik. Üç gün önce CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu bir TV programında, böylesi bir tehlikeye dikkat çekmiş ve olası provokasyonlara karşı halkımızı ve bilhassa Genelkurmay Başkanı'nı uyarmıştı." dedi.

"İÇERİDE BUNALAN DİKTATÖR…"

"Maalesef bu iktidarın beslediği gözü dönmüş radikal teröristler önce Niğde'de bir polis, bir astsubay ve bir yurttaşımızı şehit etmişlerdi." diye devam eden CHP'li Koç, düşürülen uçakla ilgili şunları kaydetti: "Şimdi sınırda, Suriye toprakları içerisinde angajman kuralları içinde olup olmadığı tartışmalı koşullarda bir Suriye uçağı düşürülmüştür. İçeride bunalan diktatör, en son çare olarak bu tip ön hazırlığı yapılmış maceralara ülkeyi sürükleyebilir. Yakın tarihte böylesine acemi ve acı örnekler çoktur. Bu gözü dönmüş iktidarı ve ruh hali artık sağlıklı görünmeyen başındaki zatı uyarıyoruz."

"BOYUNDAN BÜYÜK MACERAYA GİRİŞME"

Koç, "Boyundan büyük maceralara girişme." uyarısı yaparak, "Türkiye'yi ve milletimizi özel hırslarına ve korkularına alet etmek yanlışlığına kalkma. Bu pis planları kim yapıyor ve aklına sokuyorsa, biliniz ki hepiniz ağır bir vebal altındasınız. Türk halkı Suriye halkı ile kardeştir ve provokasyonla olası bir çatışma istememektedir. Hırsızlık ve yolsuzluğun yanında savaş kışkırtıcılığı da ağır bir suçtur. Bu milletin yakasından düşeceksiniz. Az kaldı; bütün pislikleriniz ve hain planınızla sandıkta yok olacaksınız." ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN PROVOKASYON ORTAMI YARATMAYA ÇALIŞIYOR

CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Sarıgül, Başbakan Erdoğan’ın yerel seçimlere 1 hafta kala provokasyon ortamı yaratmaya çalıştığını iddia etti.

Avcılar-Yeşilkent Mahallesi’nde toplanan kalabalığa hitap eden Mustafa Sarıgül, “Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu geçen hafta yurttaşlarımızı uyarmıştı. Maalesef söyledikleri bugün gerçek olmaya başladı. Sayın Başbakan provokasyon ve kaos ortamı yaratmaya çalışıyor. Çünkü kaybedeceğini anladı. Bugün bir Suriye uçağı sınır ihlali gerekçesiyle düşürüldü. Mevcut iktidar barış istemiyor, savaş ortamından beslenerek ayakta kalmaya çalışıyor. Ancak yurttaşlarımız bu oyuna gelmeyecek. Biz komşularıyla da barış içinde bir arada yaşayan bir Türkiye kuracağız” dedi. (KKK)

 

Yorumlar
Ayşe Tanır
23 Mart 2014 Pazar 21:04
21:04
Gidince mutlu olacaksınız. Arınç'ın dediği gibi 3 ay maaş ödeyemez gelecek hükümet. Çok ararsıznız çok...
94.123.192.146
Burcu Önalan
23 Mart 2014 Pazar 21:03
21:03
Tayyip bu ülkeden yuhalanarak gidecektir! Bir yerde okumuştum dersiniz..
94.123.192.146
Ahmet Yılmaz
23 Mart 2014 Pazar 21:01
21:01
Başbakan Erdoğan, ülkeyi pişman etmenden gitmeyecek gibi görünüyor!
94.123.192.146
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com