"Diktiğimiz ağaçlar meyve vermeye devam ediyor"

"Diktiğimiz ağaçlar meyve vermeye devam ediyor"
Emet belediyesince Osmanlı hamamının arkasındaki atölyenin “Emet kültür ve Sanat eviolarak sanat atölyesine dönüştürülmesi ile yapılan İNSAN ve SANATA yatırım meyvelarını veriyor.
Emet belediyesi, İlçe Milli Eğitim müdürlüğü, Halk eğitim müdürlüğü işbirliği ile açılan Çini kursunda bugüne kadar 120 kursiyer eğitim görürken çini atölyesinden halka satışta yapılıyor.
 
İlk açıldığında iş kur vasıtası ile açılan kursta kursiyerler ücrette alırken daha sonra açılan kurslarda daha çok kursiyerlerin ürünleri Kütahya’daki çini atölyelerine pazarlanıyor. Açıldığı günden bugüne açılan kurslarla özellikle bayanlarımız sanatla uğraşma ve ek gelir elde etme imkanı sunan Emet kültür ve sanatevi kursiyerleri bu hizmeti sunan Belediyeyi unutmadılar.

Çini kursiyerlerinin çalışmaları ile Belediye binasının 2. Kat duvarı çini mozale ile süslendi. İlçemizin tarihi ve termal sembollerinin resimlerinin de çizildiği çini desenler hayat ağacı motifleri ile bütünlük kazanırken, herkesin beğenisini de kazandı.

Emet Kültür ve Sanat Evi kurs öğretmeni Harun Erdoğan ve kursiyerler belediye başkanı Mustafa Koca’yı makamında ziyaret ederek, desteklerinden dolayı teşekkür ettiler. Ziyaretlerinde kursiyerlerimizce yapılan başta çini tabak olmak üzere bir takım sanatsal hediyeleri de başkan Koca’ya taktim ettiler.
 
Halk Eğitim müdürlüğünce kurs öğretmeni olarak görevlendirilen Harun Erdoğan, kursiyerlere çini desen çizimi, boyama tekniklerinin öğretildiğini belirtirken, malzeme ve atölye desteğinden dolayı Emet belediyesine ve belediye başkanımız Mustafa Koca’ya teşekkür ettiklerini ifade etti.
 
Belediye başkanı Mustafa Koca ise, insana olan yatırımının amacına ulaşmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek;” Diktiğimiz ağaçlar meyvasını veriyor. Emet belediyesi olarak kültür ve sanatsal faaliyetlere destek yanında, ilçe halkımızın he kesiminden vatandaşlarının kendilerini yetiştirerek birer iş sahibi olması için çalıştık. Atölyemizde kurs eğitimi alan kadınlarımız hem sanatsal faaliyetlerle uğraşıyorlar hem de evlerine ek gelir sağlıyorlar. Belediyemiz Kültür ve sanat evinde bugüne kadar 120 bayan kursiyerimiz çini sanatını ve bundan gelir elde etmeyi öğrendi. 
 
Ayrıca KOSGEB işbirliği ile açtığımız kurslarla da ilçemizde müteşebbislerimize destek vererek insanımıza yatırım yapmaya devam ediyoruz. Çünkü bizler inanıyoruz ki, en kalıcı ve faydalı yatırım insana yapılandır.”dedi.
 
Atölye olarak dizayn edilen sanat evi daha önceleri de Halk eğitimce açılan kurslara derslik olarak hizmet verirken,2011 Haziran ayında Emet belediyesi Kültür ve sanat evine dönüştürülmüştü. (SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com