Dil Hakkında İlk Kez Konuştu!

Dil Hakkında İlk Kez Konuştu!
İşte Erdoğan'ın konuşmasının satır başları:

Biz 8 yılda tohumlar attık ve bu tohumlar fidana dönüştü. Biz üzerine titredikçe bu fidanlar boy verecek. 80 yıl önce Cumhuriyet fidanın tohumunu attık. bu fidan ne zaman boy atmak istedi o zaman boynunu vurdular. Cumhuriyet çınarı sadece dışarıdan değil içindeki kurtçuklar tarafından da kemirilmeye çalışıldı. Biz bu çınarı korumak için var gücümüzle savaş verdik. İçerde de çetelere mafyalara karşı vargücümüzle mücadele verdik.

Ekonomiyi büyüterek, Türkiye'nin bekası için ter döktük. Bizi televizyon ekranlarında bizi izleyenlerin dikkatini çekiyorum: 21 Aralık'ta Mardin'de açılış törenlerine katıldık. Tam 78 farklı eser. Dargeçit'te, Ömerli'de, Kızıltepe'de yatırımları Mardin'e kazandırdık.

Ardından, Siirt ve Konya'da açılışlara katıldık. Konya'da özel sektörün kazandırdığı otelin açılığını da yaptık. Konya-Ankara hızlı tren hattı 2011 yılın ortasında hizmete açılmasını planlıyoruz. Bu açılışla 10 saatlik yol 1 saat 15 dakikaya kadar gerileyecek.

Bu işleri yapabilmek için aşık olmak gerekiyor. Ak Parti iktidarı doğuda nasıl varsa batıda da, kuzeyde de güneyde de aynı şekilde var.

Ak Parti ülkenin her yerinde var dünyada da var: Lübnan'da, Bosna'da açılışlar yaptık. EKO zirvesinde 12 ülke başkanını Türkiye'de ağırladık.

92 ve 2002 yılları arasında TİKA'nın Kafkaslar'a yaptığı yardım 50 milyon dolar bizim dönemimizde 128 milyon dolar. Fark bu.

Yaylalar mezralara kadar okul götürüyoruz. Bütün bunlara rağmen bazı şeyler bizi üzüyor. Şimdi bir arkadaşım diyor ki izan olacak. Öyle de biraz da insaf edin. İnsaf bizim dinimizin yarısıdır. Siz kendinizi milletten daha akıllı mı sanıyorsunuz.

Yüzde 10 barajını biz koymadık. Gücünüz varsa siz de gelin..

Şimdi bunlar o yollarda geçince hakkımızı teslim ediyorlar. Sordular Tunceli'ye üniversite yapacak mısınız? Yapacağız dedik yaptık. Ama görmezler, görmezden gelirler.

Özel sektör yatırımları, havalimanları açılıyor. Türkiye'nin her yerinde hayat fışkırıyor. Türkiye'nin yıllardır yatırım almamış illeri ilçeleri bugün yeniden hayat buluyor. Algıyla gerçek arasında büyük bir fark var.

Türkiye topyekün aydınlığa koşuyor. Bizim kitabımızda kimlikleri bölmeye yer yok. Biz insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesine göre hareket ediyoruz.

Biz Afyon'da yola çıktığımızda 2005 yılında Diyarbakır'da değil, 2002 yılında tek devlet, tek millet, tek bayrak ve tek vatan dedik bugün de diyoruz. Bu ülkede ben bir Başbakan olarak Kürt sorununu savunuyorum ama Kürtçülüğe de Türkçülüğe de karşıyım. Benim milletimin dili tektir. O resmi dil Türkçe'dir. Bunu bugüne kadar öğrenemediysen daha da öğrenemezsin.

Köy boşaltmaların, faili meçhullerin ortaya çıktığı bir Türkiye var. Devlet televizyonlarında farklı dillerde yayın yapıldığı, kontrol noktalarının en aza indirildiği bir Türkiye vardır. Toplumsal barışı pekiştirmek adına bu adımları biz attık.

Ortak dil Türkçedir. Bu mesele sosyal barış ve sosyal barış meselesidir. Bu meseleyi Türkiye'nin gündemine taşımak kardeşliğe hizmet etmez.

O fidan kök salmaya başlamışken yeniden kurutulmak ve yeniden dalları koparılmak isteniyor. Bu senaryo çok kirli senaryo. Benim milletim bu tuzağa gelmeyecek. Bu tezgahın içinde terör örgütü var, çeteler var, mafyalar var. Senaryo öncesi su bulandırılacak, kaos oluşturulacak, milletin tercihleri böylece etki altına alınacak. milletin hissiyatını galeyana getirecek bu yaklaşım tarzı hangi amaca hizmet edecek.

Bize demokrasi dersi vermek isteyenler 12 Eylül'de nasıl tehditle benim vatandaşımın oy verme hakkını nasıl gasp ettiler. Bu ülke sahipsiz değildir. Bu topraklar üzerinde kimseye ameliyat yaptırmayız.

Bütün vatandaşlarıma sesleniyorum: Dağdaki teröristle devletin koridorlarına kadar sızmış çetelerin nasıl işbirliği yaptığına lütfen iyi bakın. Artık bu oyunu yutmazlar. Ne biz yutarız ne de milletim yutar.

Dyarbakır'da ciddiye dahi alınmayacak taslak boy boy ekrana taşınıyor. Taslak son derece SON DERECE kabul edilemez maddeler taşıyor. Türkiye'nin başarısını hazmedemeyenlerin çirkin bir tezgahıdır.

Millet bu taslaklara evet der mi? Anayasaya rağmen kim hangi projeyi hayata geçirebilir. Sonuçta millet destek vermez, bu partiler de marjinal kalmaya devam eder. Bak partimizi kurduk yüzde 10 barajı varken biz yüzde 34'le iktidara geldik. Sen de gel bu barajı geç.

Bu bildirileri yayınlayanlar benim Kürt kökenli vatandaşlarımın ne kadarını temsil ediyorlar. Ne terör örgütü ne de onun uzantıları benim Kürt kardeşlerimin sözcüsü olmamıştır. Bundan sonra da asla olmayacaktır.

12 Eylül referandumunda bütün tehditlere rağmen Doğuanadolu'da katılım oranı yüzde 66 evet oranı yüzde 81. Güneydoğu'daki oyların oranı yüzde 84.

Herkes sağduyuyla ferasetle hareket etmelidir. Gererek kırararak hiç bir sonuca varamayacaklar.

Türkiye kaybetmiş, milletimiz kaybetmiş, bunların hiç ama hiç derdi yok. Biz bu kirli senaryoyu bertaraf edeceğiz. Bütün maskeleri tek tek indireceğiz.

40 yaş altı vatandaşlar CHP iktidarının ne olduğunu bilmiyor. Türkiye ne zaman hazinesini doldurmuşsa daha sonra gelen CHP iktidarları döneminde hazineler boşaltılmıştır.

29 Nisan 1979: İstanbul'da 1 Mayıs nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sizin geçmişinizde sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor bizim geçmişimizde bayram ilan ediyor.

Bugün bol keseden savrulan vaatlerin Türkiye'yi nereye taşıyacağı belli.

Şimdi çıkmış bilmem benim adım şudur diyordu. Kaynak nerede dediğimizde Kaynak Kemal mi diyeceğiz. O zaman senin adın Hıdır benim elimden gelen budur. Sizin adınız Kemal mi Hıdır mı bilemiyorum. Ne dediysen çark ettin.

2023 yılında daha etkili bir Türkiye'yi, ilişkilerini geliştirmiş dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmiş bir Türkiye'yi yeniden inşa ediyoruz.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com