Dilenci sevgili mahkemede birini itiraf,etti birini inkar etti

Dilenci sevgili mahkemede birini itiraf,etti birini inkar etti
Adana'da sevgilisinin kocasını öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ve sevgili ve kendisi hakkında hakkında müebbet hapis cezası istenen dilenci, "Ben 1977 yılında çok sevdiğim eşimi öldürdüm, o günden bu yana elime silah ya da bıçak almadım" dedi.

Yüreğir ilçesine bağlı Yenidoğan Mahallesi'ndeki evinde 23 Temmuz'da 7 yerinden bıçaklanarak öldürülen İl Özel İdaresi'nde şoförlük yapan İbrahim Mendilli'nin katil zanlısı olarak yakalanıp tutuklanan eşi Nevin ile eşinin sevgilisi Mustafa Gönen'in yargılanmasına Adana 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi. İkinci duruşmaya öldürülen Mendilli'nin 22 yaşındaki kızı A. E. ile oğlu 19 yaşındaki M.H.M. de katıldı.

Mahkeme savcısı, mütalaasında Nevin Mendilli ile Mustafa Gönen'in aşk yaşadıklarını, bu ilişkilerini devam ettirebilmek için bayan Mendilli'nin azmettirmesiyle Gönen'in İbrahim Mendilli'yi bıçaklayarak öldürdüğünü belirtti. Savcı, her iki sanığında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Mahkeme Başkanı, savcının mütalaasına karşı sanıklara savunmalarını sordu. Mustafa Gönen, savcının ceza istemine katılmadığını belirtip inayeti sevgilisi Nevin Mendilli'nin işlediğini iddia etti. 1977'de eşi Hediye'yi öldürdüğünü de ifade eden Gönen, ağlayarak, "Eşimi çok sevdiğim için öldürdüm. O zaman ben de intihar ettim. O öldü, ben yaşadım. O zamandan sonra yemin ettim, elime bıçak, tabanca dahi almadım. Cezamı yattım. İbrahim'in hiçbir suçu yoktu. Yemin ederim ki, İbrahim'i eşi Nevin para için öldürdü. Bıçağı görünce ben bayılmışım., Elime bıçağı tutuşturup, kapıdan dışarı çıkarttı. Bana da ‘Cinayeti sen üstlen sana 15 bin lira vereceğim, cezaevinde de bakacağım' dedi. Suçsuzum" diyerek beraatını istedi.

Katil zanlısının kızı A.M.'nin kendisine çok acı çektirdiğini de Gönen, "Bu kız beni dövdü, üzerimde sigara söndürdü. Bana çok çektirdi" derken bayıldı. Sandalyelerin üzerine düşen Gönen'i jandarmalar kaldırıp suyla yüzünü yıkadı. Astım hastası olan Gönen'in ağzına da nefes açıcı sprey sıktı.

Kısa süre sonra kendine gelen Gönen, "Çok pişmanım, suçsuzum" dedi.

 Avukatının karar için süre istemesi üzerine duruşma 2 Kasım'a ertelenirken Nevin Mendilli ise daha önceki duruşmada, Gönen'in kendisini okuyup, üfledikten sonra bayıltıp tecavüz ettiğini iddia ederek, "Daha sonra eşimi öldürmek için fare zehiri aldı. Olay günü ben, çocuklarımın yanına geçtiğimde eşimi bıçaklayarak öldürmüş" demişti.(VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com