Dilencilere yakın takip...

Dilencilere yakın takip...
Odunpazarı Belediyesi Zabıta ekipleri dilencileri yakın takibe aldı.

Odunpazarı Belediyesi Zabıta ekipleri dilencileri yakın takibe aldı.
Özellikle kent dışından gelen ve Eskişehirlilerin huzurunu kaçıran dilencileri yakın takip altına alan Odunpazarı Belediyesi, Odunpazarı Bölgesi genelindeki camilerin çevrelerinde gerçekleştirdiği operasyonlarda 4' ü çocuk olmak üzere 8 dilenci ile birlikte 168 TL parayı ele geçirdi.
Yapılan dilenci operasyonları ile ilgili olarak bir açıklama yapan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı; “dilenciliği meslek haline getirenlere özellikle de çocukları dilendirerek kişiliklerine zarar verenlere vatandaşlarımız itibar ederek para vermesinler” dedi.
Zabıta ekiplerinin dilencilerle mücadelede etkin rol oynadıklarını belirten Başkan Sakallı, dilenciliği meslek haline getirmiş kişilerin bu işten vazgeçmeleri için vatandaşların duyarlı yaklaşımının önemine değindi.
Düzenlenen operasyonlarda yakalanan dilencilerin büyük bölümünün kadın ve çocuk olduğuna dikkat çeken Başkan Sakallı, gerçekleştirilen operasyonların sürekli olarak devam edeceğini, vatandaşların huzurunu kaçıran duygu simsarlarına Odunpazarı Belediyesi' nin göz açtırmayacağını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com