Dilencinin mesai sonrası şok etti

Dilencinin mesai sonrası şok etti
İstanbul'un göbeğinde dilenirken görüntülenen engelli kişi, "mesaisi" sona erdikten sonra bakın neler yapıyor...
Fatih'te, yürüme engelli numarası yapan bir kişinin vatandaşlardan para dilenmesi, mesai saati bitince de parkta giysilerini değiştirip ortağıyla hasılatı paylaşması saniye saniye görüntülendi. Kameraya yansıyan görüntüler, dilenci kılığındaki onlarca kişinin vatandaşları nasıl sömürdüğünü gözler önüne serdi.
 
Kameraya yansıyan görüntülerde, parkta buluşan 2 kişi, burada giysilerini değiştiriyor. Giysilerini değiştirirken sapasağlam görünen 2 kişiden biri bir anda felçli rolüne bürünüyor. Diğeri ise prostat hastası, iş göremez rolüne. Aksaray'da yola çıkan felçli kılığındaki şahıs, araç sürücülerinden ve vatandaşlardan para istiyor. Şahsın haline üzülen vatandaşlar da parayı esirgemiyor. Dilenci zaman zaman sigara molası vermeyi de ihmal etmiyor.
 
Diğeri ise trafiğin yoğun olduğu saatlerde yola çıkıyor ve sürücüleri hedef seçiyor. Prostat hastası kılığında dilenen bu kişi de vatandaşlardan para topluyor.
 
Gün boyunca dilenen şahıslar giysilerini değiştirdikleri parkta buluşup, topladıkları hasılatı paylaşmaya başlıyor. Daha sonra da günlük giysilerini giyinip parktan ayrılıyor.
 
Akşam saatlerinde Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde dilenmeye başlayan kötürüm rolündeki dilencinin yaptıkları ise pes dedirtecek cinsten. Binlerce insanın gelip geçtiği caddede sürünerek para toplayan şahıs, ihbar üzerine polis tarafından gözaltına alınmak isteniyor. Birkaç saat önce rahatlıkla yürüyüp gezen şahıs, aynı numarayı burada da sürdürüyor. Polisin ısrarla ayağa kaldırmak istemesine karşın, bacaklarını yere yapıştırarak numara yapmaya devam ediyor. Polis ise bu numaraya aldırış etmeden şahsı gözaltına alıp karakola götürüyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com