Din Görevlilerinden 'Kutlu Doğum Yürüyüşü'

Din Görevlilerinden 'Kutlu Doğum Yürüyüşü'
Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası sebebiyle 250'ye yakın din görevlisi, bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Kütahya'da Kutlu Doğum Haftası sebebiyle 250'ye yakın din görevlisi, bir yürüyüş gerçekleştirdi.
Müftü MUstafa Üskülüplü'nun başkanlığındaki yürüyüş Müftülük binasından başladı. Din görevlileri, Cumhuriyet Caddesi Sevgi Yolu üzerinde üzerinde binlerce vatandaşa karanfil, kalem ve anahtarlık hediye etti. Kütahya'da ilk defa gerçekleştirilen yürüyüşe, esnaf ve vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.
Yürüyüş, Ulu Camii önünde sona erdi.
Müftü Mustafa Üskülüplü, yürüyüş sonrası yaptığı açıklamada, merhamet eğitimi ile kalpleri kin, nefret, öfke intikam ve şehvet ve ihtiras gibi hastalıklardan temizleyerek yürekler arası şefkat ve merhamet şebekesi kurmanın amaçlandığını ifade ederek, “Geliniz merhameti tüm ilişkilerimizin odak noktasına oturtalım. Yavrularımız bir çiçeğe, hayvana ve tabiata ve insana merhamet nazarıyla bakabilsin. Komşumuzla gerektiğinde bir ekmeği paylaşabilelim. Onu selam ve tebessümle karşılayabilelim. Merhametimiz olsun. Elimiz sahipsiz yetim ve öksüzün başını şefkatle okşayabilsin.
Kainatta merhametsizlikten kaynaklanan her şey vicdanımızda yankılanabilsin. İnsanlara merhamet etmeyene Allah'ta merhamet etmez. Merhamet eğitimi kalbin pasını siler, üzerindeki lekeleri izale eden ilahi rahmet ile arasındaki kilidi açan her türlü perdeyi kaldıran bir eğitimdir” dedi

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com