'Din kimsenin babasının malı değildir'

'Din kimsenin babasının malı değildir'
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, AKP Kırklareli İl başkanlığınca hazırlanan AKP logolu "Hazreti Muhammed'in nüfus cüzdanı"nda çocukları bölümüne Tayyip yazıldığına dikkat çekerek, "Sevgili Peygamberimizin reklam ve propaganda malzemesi yapılması baş
Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Özkes, "Bu cüzdana il başkanının adı, soyadı ve telefonu yazılmıştır. AK PARTİ yazısının üstüne Ampül yerleştirilerek Kırklareli’nde dağıtılmıştır. Hz. Muhammed tüm Müslümanların Peygamberidir ve ortak değeridir. Yüce dinimiz İslam da Sevgili Peygamberimiz de evrenseldir" diyerek şöyle devam etti:

"Sevgili Peygamberimizin reklam ve propaganda malzemesi yapılması başta Hz. Muhammed’e saygısızlıktır. Hazreti Muhammed’in yüce şahsiyetini ve hatırasını inciten, hafifleştiren, basitleştiren seviyesiz bir yaklaşımdır. Bin 400 yıldır bilinen odur ki Hz. Muhammed’in çocukları arasında Tayyip ismi yoktur. Hz. Muhammed’e hakaret içeren film ve benzeri çirkinliklere karşı dünya çapında tepkilerin, gösterilerin olduğu bir süreçte böyle bir densizliğin yapılması düşündürücüdür.
 
Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed, hiçbir partinin siyasi vesayetine alınamaz. 1400 yıldır var olan ve kıyamete kadar da tüm dünya Müslümanlarının Peygamberi kalacak Hz. Muhammed, Türkiye’deki 10 yıllık bir partinin küçük şemsiyesi altına hapsedilemez."

Manevi değerlerin günlük siyasetin aracı haline gelmesinin akıl almaz olarak değerlendiren Özkes, "Din kimsenin babasının malı değildir. Allah bu yüce dini birileri istismar etsin, siyasi emelleri için kullansın diye göndermemiştir. Zerre kadar Allah korkusu olan herkes din istismarlı siyasetten elini çeksin" dedi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com