Dinden çıkanı vurun, içeni öldürün, zina yapan cariyeyi...

Dinden çıkanı vurun, içeni öldürün, zina yapan cariyeyi...
Müftülüğün internet sitesinde tartışma yaratacak ifadelere yer verildi.
Kocaeli Müftülüğü'nün internet sitesinde Sitenin "kütübü sitte" bölümünde değişik isimlerden aktarılan hadisler tartışma yaratacağa benziyor. Kocaeli Müftüğü'nün internet sitesinde yayınlanan hadislerde dinden çıkanı vurun, içki içeni öldürün, zina yapan cariyeyi sopalayın ifadeleri yer aldı.
 
DİNDEN DÖNENİ...
 
"Zeyd İbnu Eslem anlatıyor: 'Resûlullah buyurdular ki: "Dinini değiştirenin boynunu vurun" ifadesine yer verildi. Sitede, dinden çıkma cezasının sadece İslam'dan başka dine geçenler için geçerli olduğu vurgulandı.
 
Diğer bir hadiste "Yahudi" diye hitap etmenin cezası şu şekilde yer aldı: "İbnu Abbas anlatıyor: "Resûlullah buyurdular ki, bir insan diğer bir insana, 'Ey Yahudi' diye hitab edecek olursa ona 20 sopa vurun" denildi.
 
ZİNA YAPAN CARİYELERİ...
 
Zina yapan cariyelerle ilgili olarakta "Cariye zina ederse sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, yine zina yaparsa yine sopalayın, sonra onu, (bu halini belirterek) bir örgü (ip) bedeliyle de olsa satın" denildi.
 
İÇKİ İÇENLERİ...
 
Sitede içki içmenin "ağır cezası" da şöyle anlatıldı: "İbnu Ömer anlatıyor: Resûlullah buyurdular ki: Kim ısrarla içki içerse dördüncü sefere kadar kamçılayın, sonra devam ederse öldürün." (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com