Dink ailesinin avukatından çarpıcı iddia!

Dink ailesinin avukatından çarpıcı iddia!
Dink ailesinin avukatı Fethiye Çetin, Hrant Dink davasında adı geçen ekibin Başbakan'a suikast planlayan ekiple aynı ekip olduğunu iddia etti.
Skyturk 360'ta "İki Görüş" programına konuk olan Hrant Dink'in avukatı Fethiye Çetin gazeteci Oral Çalışlar'ın sorularını cevapladı ve paralel devlet tartışmaları gölgesinde devam eden Dink davasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

"DİNK CİNAYETİNİ İKTİDAR KAVGASINDA KULLANDILAR"

Hrant Dink davası süresince devlet içindeki kavgalara şahit olduğunu belirten avukat Çetin "Emniyet istihbaratla Jandarma istihbarat, emniyet istihbaratın kendi içinde kavgalar vardı. Dink cinayetini birbirlerine karşı kullandılar hem de aydınlatılmaması için zımmi bir ittifak yaptılar" dedi.

"MİT ELE GEÇİRİLMEYE Mİ ÇALIŞILIYOR?"

Bugün de benzer bir kavganın sürdüğünü iddia eden Avukat Çetin " Acaba MİT'i ele geçirmek konusunda mı kavga var?" diye sordu.

"BAŞBAKAN'A SUİKAST PLANLAYAN EKİPLE DİNK CİNAYETİNDE ADI GEÇEN EKİP AYNI"

Tüm çabalarına rağmen Dink cinayetiyle Ergenekon arasındaki ilişkinin araştırılmadığının altını çizen Avukat Çetin, Ergenekon iddianamesinde Başbakan'a suikast planlayan ekiple Hrant Dink'i cinayetinde adı geçen ekibin aynı olduğuna dikkat çekti.

Hrant Dink Davası süresince devlet içindeki yapılanmanın ciddi sürtüşmeler yaşadığını da söyleyen Avukat Çetin, "Ergenekon tutanaklarında Muzzaffer Tekin'in suikast timi olarak adları geçen Tuncay Hacıbektaşoğlu, Zeki Yurdakul ve 'Çeçen Muharrem' lakaplı Saipir Debzlelvidze'nin başbakana suikast düzenleyeceği İstanbul Emniyeti İstihbarat Daire Başkanı Ali Fuat Yılmazer tarafından Terörle Mücadele'nin başındaki Selim Kutkan'a bildiriliyor. Daha sonra bu isimler içeri alınıyor. Yeterli sorgulama yapılmadan Savcı Zekerriya Öz bu isimleri serbest bırakıyor. Debzlelvidze ise kaçıyor. Debzlelvidze ise Dink cinayeti öncesi Muzaffer Tekin'in kendisini aradığı kişi" sözleriyle ifade etti.

"BAŞBAKANLARA SUİKAST DÜZENLEYEN TİMİ CIA KURDURDU"

Devlet içindeki bu yapılanmanın derin devlet operasyonlarını düzenlediğini ifade eden Çetin "Bu yapı CIA'ın kurdurduğu Genelkurmay'a bağlı bir yapıdır. Bu ülkenin başbakanlarına suikast yapan fakat başbakanların üzerine gidemediği bir yapı. Bu yapının organizasyonları sorgulanamaz operasyonlardır" dedi.

CIA'in kurdurduğu bu yapının Ergenekon davalarıyla zarar görmediğini iddia eden Avukat Çetin "Ergenekon Davası ile bir grup tasfiye edildi ancak ana yapıya dokunulmadı. Eylemleri sorgulanamadı" dedi.

"7 YILDIR SANIKLAR YOKTU"
 
Hrant Dink Davası avukatı Fethiye Çetin "Hrant Dink'e saldıran meslektaşlarımla aynı cübbeyi giymekten çok utandım" dedi.
Davanın hala özüne ilişkin bir gelişme yaşanmadığını belirten Çetin, "7. yıl oluyor sanıklar yoktu. Sanıklar ortada olmadığı için yakalama kararı çıkarıldı. Dün tutuklunan Osman Hayal ve Zeynel Abidin Yavuz ifadeleri alındıktan sonra serbest kalacaklar" ifadelerini kullandı.

(DSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com