Dink itirafçısı kim çıktı?

Dink itirafçısı kim çıktı?
‘’Behçet Oktay’ı ben öldürdüm’’ dedi, savcılık inanmadı. Şimdi de Hrant Dink cinayetinde rol aldığını öne sürdü.

Tokat Cezaevinde ‘’Adam öldürme’’ suçundan tutuklu bulunan bir kişi, ikinci kez ‘’Esrarengiz ihbarda’’ bulundu. Daha önce ‘‘Özel Harekat Daitre Başkanı Behçet Oktay’ı ben öldürdüm’’ diye savcılığa mektup yazan kişi, şimdi de gazeteci Hrant Dink suikastinde yer aldığını öne sürdü.
 
Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay’ın ‘’İntihar mı cinayet mi?’’ olduğu çözülemeyen ölümüyle ilgili geçen ay bir tanık ortaya çıkmıştı. Tokat Cezaevinde yatan ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına mektup gönderen tutuklu, Oktay’ı ‘’Başkalarının azmettirmesi sonucu kendisinin öldürdüğünü’’ öne sürdü. Olayı aydınlatacak bilgi vereceğini açıkladı. Ancak Savcılıkta ifadesi alınan kişinin, iddiaları inandırıcı bulunmadı ve takipsizlik kararı verildi.
 
Aynı kişinin bu kez Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesi olayına karıştığına yönelik savcılığa bir mektup yazdığı bildirildi. JİTEM'ci olduğunu öne süren tanık, olayda yer alan Erhan Tuncel ile plan yaptıklarını, Agos Gazetesi çevresinde keşifte bulunduklarını öne sürdü. Tuncel ile birlikte planladıkları cinayetin, kendisinden habersiz bir zamanda gerçekleştirildiğini de iddia etti. (CTK)

Kaynak: Gazeteport

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com