“Dinlenmiyorum diyebilecek tek milletvekili yok”

“Dinlenmiyorum diyebilecek tek milletvekili yok”
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, dinlenmeler ve fişlemeler üzerine yaptığı konuşmada, “Halk egemenliğinin cisimleştiği Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında bile,“kesin olarak dinlenmiyorum” diyebilecek tek bir milletvekili bulunmamaktadı
Tanrıkulu sözlerine şöyle devam etti:  ”Sayın Başbakan’ın bile dinlendiği, üstelik de çalışma ofisine kadar dinleme cihazı konduğu bir ülkede, kim dinlenmediğini iddia edebilir? Bugün bu ülkede, Başbakan dâhil tüm yurttaşlar telefonda konuşurken, üçüncü bir kulağın da varlığını hesap ediyor. Korku imparatorluğu tam da budur. İnsanlara yaşatılan bu korku utanç vericidir. Bu utancın sahibi de, yasadışı dinlemeye sınırsız kapıyı aralayan AKP iktidarıdır.”
 
CHP’li 15 vekil ve yöneticinin fişlenmesi ile ilgili konuşan Tanrıkulu “Bunu Sayın Başbakan’ın maruz kaldığı yasadışı dinleme skandalı sayesinde çok iyi gördük. Demek ki siz iktidar olarak birilerine yol verirseniz, yarın öbür gün gelip sizin başınıza da bela olurlar. Bugün CHP’lileri fişleyenlerin yarın sizi de fişlemeyeceğinin garantisi olamaz” dedi.

Yargıçların telefonları da dinleniyor
Yargı mensuplarının da dinlendiğini kaydeden Tanrıkulu: “Üstelik bu dinleme skandalı yargı mercilerinde o kadar sıradanlaşmış ki, bazı yargıçlar kendi telefonlarının dinlenmesine bile, farkına varmadan izin verebiliyorlar. Yargıtay’ın genel dinleme-izleme yapılamayacağı yönünde kararı olduğu halde, hükümet, böyle bir izleme-dinleme yapılıp yapılmadığına dair sorularımızı yanıtsız bırakıyor” (SBK)
Etiketler: ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com