Direksiyona Ali Koç geçti!

Direksiyona Ali Koç geçti!
Rahmi Koç, 40 yıllık koltuğunu bıraktı. Ford Otosan'ın başına Ali Koç seçildi.

Rahmi Koç, 40 yıldır yürüttüğü Ford Otosan Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrıldı. Yerine Ali Koç seçildi.

Ford Otosan 1972 yılından bu yana şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Rahmi Koç’un, görevini bıraktığını ve yönetim kurulunun, Ali Koç’u Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçtiğini açıkladı.

Şirketin Kamu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Rahmi Koç’un Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdüreceği belirtilerek, “Rahmi Koç, geçmişte olduğu gibi gelecekte de engin bilgi ve tecrübesi, vizyoner bakış açısı ile Şirketimize ve yönetim kurulumuza rehberlik etmeye devam edecektir” denildi.

DİREKSİYON FENERBAHÇE’DE

Fenerbahçe’de yıllarca asbaşkanlık yapan Ali Koç’un Ford’un başına geçmesi, Ford Otosan’da Fenerbahçe dönemi yorumlarına neden oldu. Şirketin eski yönetim kurulu başkanı olan Rahmi Koç, Beşiktaşlı kimliği ile tanınıyor.

RAHMİ KOÇ: ” GURUR DUYUYORUM”

Görevine Ford Otosan Yönetim Kurulu Üyesi olarak devam edecek Rahmi M. Koç yaptığı açıklamada Ford Otosan’ın başarılarından büyük gurur duyduğunu vurgularken, “40 yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi yaptım. Ortaklarımızla fevkalade uyum içinde çalıştık. Ford Otosan Türkiye’de otomotiv endüstrisi için önemli ve şevk veren bir yatırım olmuştur” dedi.

TÜRK OTOMOTİVİNDE 10 YILDIR KESİNTİSİZ LİDER

Rahmi Koç, Ford Otosan’ın bugün 10 milyar TL’nin üzerinde cirosu ile Türkiye’nin en büyük otomotiv sanayi şirketi haline geldiğini anlatırken, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ford Otosan, Ford dünyasının ticari araç üretim üssü, Türkiye otomotiv sektörünün 10 yıldır kesintisiz lideri ve sektörünün ihracat şampiyonudur. Ayrıca, Ford’un üç büyük Ar-Ge merkezinden biridir ve Türkiye otomotiv sektöründe Ar-Ge harcama oranı en yüksek şirkettir. Ford Otosan’ın bundan sonraki süreçte de muvaffak olacağına inanıyorum.”

ALİ KOÇ: TÜRKİYE’YE DAHA İYİSİNİ KAZANDIRMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Ford Otosan Yönetim Kurulu yeni Başkanı Ali Y. Koç da konuyla ilişkin yaptığı açıklamada, “Rahmi M. Koç, geçmişte olduğu gibi gelecekte de engin bilgi ve tecrübesi, vizyoner bakış açısı ile şirketimize ve yönetim kurulumuza rehberlik etmeye devam edecektir” dedi. Ford Otosan’ın ise bu yeni dönemde Türkiye’ye yine, hep daha iyisini kazandırmak için çalışacağını vurgulayan Ali Y. Koç, “Pazara çıkaracağı yeni modelleri, yeni yatırımları ve Yeniköy fabrikasının tamamlanmasıyla birlikte bu dev sanayi şirketimizin, ülkemize istihdam, ihracat ve birçok alanda katma değer yaratmaya devam ettiğini hep birlikte göreceğiz” diye konuştu. (TOK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com