'Direnişçiler beni korudu'

'Direnişçiler beni korudu'
Başbakan Erdoğan, Dolmabahçe Camisi müezzininin bu ifadesine ne diyecek.
Gezi Parkı'nda yaralananlara yardım eden Dolmabahçe Camisi müezzini, Diyanet'e de ifade verdi. Müezzin, 'Camiye beni dövmeye geldiler, beni direnişçiler korudu'' dedi.
 
BAŞBAKANI YİNE YALANLADI
 
Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım, Terörle Mücadele'de verdiği ifadenin benzerini Diyanet'e de verdi. Müezzin, Başbakan Tayyip Erdoğan'ın ''Camide içki içtiler'' iddiasını bir kez daha yalanladı.
 
'MADIMAK OLMASINDAN KORKTUK'
 
Müezzin, ''Camiye sığınan yaralılar ve sağlıkçılardan oluşan iki grup vardı. Ama sabotaj yapmak isteyen üçüncü bir grup geldi. Caminin Madımak olmasından korktuk. Bana karşı şiddet girişiminde bulundular. Direnişçiler beni korudu'' dedi. 
 
'ÜÇ AYRI GRUP VARDI'
 
Müezzinin camide bulunanları üç grupta değerlendirdiği, olaylar sırasında yaralananlar ile biber gazı müdahalesiyle rahazsızlananların ilk grubu oluşturduğunu belirtildi. Camide görülen sağlık ekibi de ikinci grup olarak değerlendirildiği, üçüncü grubun ise ''Sabotaj yapmaya çalışanlar'' olarak nitelendirildiği öğrenildi. 
 
Cami cemaatinden alınan değerlendirmelerin de yer aldığı raporda Müezzin Yıldırım'ın, ''Caminin Madımak gibi olmasından korktuk. Özellikle üçüncü grupta değerlendirilebilecek bazı kişilerin sarhoş olduğu görülüyordu. Hatta bana karşı da şiddet girişimi oldu. Araya giren göstericiler bunu engelledi. 'Ne yapmaya çalışıyorsunuz siz' diyerek beni korudular'' bilgisinin yer aldığı belirtildi.(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com