"Direniyoruz ayol"

"Direniyoruz ayol"
İstanbul LGBT Dayanışma Derneği üyelerinin sorunlarına dikkat çekmek ve özgürlük isteklerini dile getirmek için İstiklal Caddesi'nde yürüyüş gerçekleştirdi.

İstanbul LGBT (Lezbiyen, gay, biseksüel, travesti, transeksüel) Dayanışma Derneği'nin, bu sene yaklaşık 2 bin kişiyle gerçekleştirdikleri 4. Trans Onur Yürüyüşü "Ekmek Adalet Özgürlük" sloganıyla dikkat çekti.

Dün saat 17.00’de Tünel’den başlayan yürüyüşün istikameti Taksim Meydanıydı. İstiklal Caddesi’nde ilerlerken halk da alkışlarıyla yürüyüşe destek oldu.

Ellerinde kendilerini simgelediğini düşündükleri gökkuşağı renkleri ile bezenmiş bayraklar taşıyan LGBT Dayanışma Derneği üyeleri ve diğer vatandaşlar, yürüyüşleri sırasında “Susma haykır eşcinseller vardır, Dünya yerinden oynar ibneler özgür olsa, Her yer Taksim her yer dreniş, Transfobik devlet istemiyoruz”,  şeklindeki sloganlarını dile getirdiler.

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu ve Yalan Dünya Dizisi’nde oynayan Füsun Demirel de yürüyüşe katılarak destek verdiler.

LBGT üyelerinin yürüyüşüne ayrıca bir davulcu ile bir darbukacı da eşlik etti. Rengarenk giyisilerle yürüyüşe katılanlar “Direniyoruz ayol, Yasak da neymiş ayol, Her yerdeyiz ayol” yazan dövizler taşıdılar. LBGT üyelerinin renkli yürüyüşü sorunsuz bir şekilde son buldu. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com