Diş hekimini PKK ile dolandırdılar!

Diş hekimini PKK ile dolandırdılar!
Kendisini başkomiser olarak tanıtan soyguncu, PKK'yı kullanarak diş hekiminin 243 bin TL'sini dolandırdı.

Telefonla aradığı diş hekimine kendisini başkomiser olarak tanıtan şahıs, "PKK'ya kimlik bilgileriniz kullanılarak para aktarılıyor. Bunun önlenmesi için bize para yatırmanız gerekiyor" diyerek diş hekiminin 243 bin TL'sini dolandırdı.

Edinilen bilgiye göre, kendisini Başkomiser Ali olarak tanıtan bir kişi, diş hekimi M.Ö.'yü telefonla arayıp, mikrofona telsiz sesini vererek, "Ben Başkomiser Ali, telefonunuzdan terör örgütüyle görüşme yapılmış ve kimlik bilgileriniz kullanılarak para aktarılıyor. Suçsuz olduğunu ispatlamak için 243 bin lira yatırmanız gerekiyor. Paranız devlet güvencesinde, size geri verilecek" diyerek para talebinde bulundu.

YARISINI BANKAYA YARISINI DA VERİLEN ADRESTEKİ DİREĞİN DİBİNE BIRAKTI
Diş hekimi, dolandırıcının verdiği hesap numarasına 103 bin TL'yi yatırdı. Paranın hesaba yatırılmasından sonra tekrar diş hekimini arayan dolandırıcı, 140 bin TL'yi de Gaziantep'in Nizip ilçesinde verilen adrese götürüp bırakmasını istedi.

Bunun üzerine M.Ö., Nizip'e giderek dolandırıcının verdiği adresteki elektrik direğinin dibine içinde para bulunan çantayı bırakıp uzaklaştı. Diş hekimi, bir süre sonra kendisini arayan telefonu aradı ancak cevap alamayınca dolandırıldığını anladı. M.Ö., 140 bin lirayı almak için elektrik direğinin yanına gittiğinde çantanın yerinde olmadığını gördü.

243 bin TL'yi dolandırıcıya kaptıran diş hekimi M.Ö., Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği'ne giderek şikayette bulundu. Polis, diş hekimini dolandıran kişinin kimliğini tespit etmeye çalışıyor.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com