'Dışarıdaki hayat' projesi

'Dışarıdaki hayat' projesi
Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kütahya Şubesince hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) tarafından kabul edilerek hayata geçirilen "Dışarıdaki Hayat" projesi, Gedizli 22 engelli vatandaş ve ailesini Yoncalıda bir araya getirerek tanıştırdı.

Kütahya'nın Yoncalı Kaplıcasındaki Nehir Termal Otel'de "Dışarıdaki Hayat" projesi kapsamında engelli vatandaşlar için düzenlenen bir haftalık tatil programı 21-26 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Demir, birbirleriyle birçok yönden ortak noktaları bulunan 22 Gedizli engelli vatandaş ve ailesini tatil programına katılmak üzere Yoncalı Kaplıcasına yolcu ettiklerini söyledi.
Bu proje sayesinde Gediz'den 22 olmak üzere Kütahya ve çevresinden toplam 200 engelli vatandaş ve ailesinin tanışıp dostluk kurma fırsatı yakaladıklarını belirten Gediz Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İbrahim Demir, bir haftalık tatilden yararlanacak olan engellilere eğitim seminerleri de verileceğini ifade etti.
Müdür İbrahim Demir, şöyle konuştu: "İlçemizde engellilerle ilgili olarak iki yıldan beri gönüllü olarak çalışmaktayım. Büyük bir memnuniyetle yaptığımız bu çalışmaya yeni gönüllülerin katılmasını bekliyoruz. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı ile birlikte hareket ederek Gediz'de yaşayan 22 bedensel engelli vatandaşımızın belirlenmesini sağladık. Yaşadıkları yerlere giderek tespit ettiğimiz bu kardeşlerimiz için iki yıldır pet şişe kapağı, atık kağıt ve karton toplayarak 5 adet akülü sandalye ve 9 adet engelli sandalyesi alarak ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Halen bu çalışmalara aralıksız devam etmekteyiz. Ayrıca, Sakatlar Derneği Gediz Şubesinin açılması için çalışma yürütüyoruz. Şubemiz açıldığında, engelli vatandaşlarımız için sosyal, kültürel ve sportif alanlarda etkinlikler düzenleyeceğiz. Engelliler için çırpınan ve maddi durumu iyi olan vatandaşlarımız ile akülü sandalye alımı kampanyasını genişletmeyi düşünüyoruz. Akülü sandalye ücretinin yarısını gönüllü vatandaşlarımızdan yarısını da dernek vasıtasıyla temin etmeyi planlıyoruz. Engelli vatandaşlarımıza sadece devletin değil herkesin sahip çıkmasını, onlara bir tebessümün bile ne kadar büyük bir destek verdiğini tüm vatandaşlarımızın anlamasını istiyoruz. Eğer bunu gerçekten anlamak istiyorsak onlara yaklaşmamız, onlarla ilgilendiğimizi göstermemiz yeterlidir.

Bu proje kapsamında engelli vatandaşlarımıza sahip çıkan, onların eğlenmesine, sevinmesine ve eğitimle gelişmesine katkı sağlayan herkese teşekkür ederim."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com