Dışişleri Bakanı Davutoğlu:

Dışişleri Bakanı Davutoğlu:
"(Niğde'deki güvenlik güçlerine saldırı) "Allah onlara rahmet eylesin. Özellikle bu seçim öncesi provokasyon yapmak isteyenler bilsinler ki; bu toprakların sahipleri hiçbir zaman bu tür provokasyonlara izin vermeyecek. Bu vatanın savunucuları olarak, her

KONYA (AA) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Niğde'deki güvenlik güçlerine saldırıya ilişkin, "Allah onlara rahmet eylesin. Özellikle bu seçim öncesi provokasyon yapmak isteyenler bilsinler ki; bu toprakların sahipleri hiçbir zaman bu tür provokasyonlara izin vermeyecek. Bu vatanın savunucuları olarak, her yerde başı dik şekilde bu ülkeyi ebediyete kadar hür ve özgür kılmak için her türlü mücadeleyi verecekler" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Konya'nın ilçelerini ziyaret eden Davutoğlu, partisince Bozkır ilçesinde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Miting alanına gelirken, Niğde'de güvenlik güçlerine düzenlenen saldırıda şehitlerin olduğu haberini aldığını ifade eden Davutoğlu, "Allah onlara rahmet eylesin. Özellikle bu seçim öncesi provokasyon yapmak isteyenler bilsinler ki; bu toprakların sahipleri hiçbir zaman bu tür provokasyonlara izin vermeyecek. Bu vatanın savunucuları olarak, her yerde başı dik şekilde bu ülkeyi ebediyete kadar hür ve özgür kılmak için her türlü mücadeleyi verecekler" diye konuştu.

Son 12 yıl içinde birçok engelle karşılaştıklarını dile getiren Davutoğlu, "Türkiye'yi önümüzdeki 10 yılların yükselen küresel gücü haline getireceğiz" dedi.

Bir asrı aşkın süredir borç talebinde bulunan Türkiye'nin geçen yıl son borcunu da ödediğini ve borç defterini kapattığını vurgulayan Bakan Davutoğlu, "Şimdi bu aziz millet, on yıllarca başkalarına, namerde merde muhtaç edildi. Bu ülke '70 sente muhtacız' diyen başbakanlar gördü. Şimdi de başbakan var ama bırakın 70 senti, IMF'den borç almayı, IMF'ye borç defterini kapatan bir başbakan, bir hükumet var" ifadelerini kullandı.

Son birkaç yıl içinde, Somali, Bosna, Arakan ve Kosova'da yardıma ihtiyacı olan tüm dost ve kardeş ülkelere yardımda bulunduklarını anlatan Davutoğlu, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da nerede yardım isteyen varsa onun yardımına koşacaklarını dile getirdi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com