Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konya'da:

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konyada:
"Türkiye'nin her yerinde olan AK Parti. Al bayrağı dünyanın her yerinde en yüksek zirvelere taşıyan tek parti AK Parti. İşte milliyetçilik budur. Ülkenin her köşesine gitmektir"

KONYA (AA) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'nin her yerinde olan AK Parti. Al bayrağı dünyanın her yerinde en yüksek zirvelere taşıyan tek parti AK Parti. İşte milliyetçilik budur. Ülkenin her köşesine gitmektir" dedi.

Davutoğlu, partisince Derbent ilçesinde düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, 30 Mart seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını belirtti.

Seçimlerin, Türkiye'nin 12 yıl içinde AK Parti kadroları tarafından elde edilen kazanımların heba edilmesine engel olmak için bir imkan olduğunu vurgulayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"AK Parti ile Türkiye'nin kazandığı güç frenlensin, durdurulsun istiyorlar. Ekonomimiz 4 misli büyümüş. İhracatımız 4 misli büyümüş. Her alanda dünyaya örnek bir performans sergilenmiş. Şimdi size soruyorum; 12 yıl içinde kat ettiğimiz mesafeden memnun musunuz? Türkiye'nin, Cumhuriyetimizin 100. yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesi için AK parti kadrolarına destek vermeye devam edecek misiniz? Her birinizin çocukları eğitim yılı başlamadan hemen önce  telaşa kapılırdı, bütün aileler, 'çocuklarımıza kitabı nasıl alacağız, parayı nereden bulacağız?' diye düşünürdü. Size soruyorum; böyle bir telaşınız var mı? Çocuklarınıza kitaplar okul başlar başlamaz veriliyor mu? Herhangi bir sıkıntı çekiyor musunuz? Sadece kitaplar değil, Fatih Projesi ile Türkiye'nin her yerinde tabletler dağıtıyoruz. Artık bizim çocuklarımız dünyanın en gelişmiş ülkelerindeki imkanlara kavuşacaklar. Bütün bunlardan razıysanız inşallah 30 Mart'ta gür bir sesle Derbent'te, Konya'ya, Ankara'ya dünyanın her bir köşesine gür bir destek haykırması vereceksiniz."

Alanda toplananların; "AK Parti tek parti" sloganları atması üzerine Davutoğlu, şunları kaydetti: 

"Türkiye'de çok parti var ama Türkiye'nin her yerinde olan AK Parti. Van'a, Urfa'ya, Siirt'e, Batman'a gittim. Vatanımızın en güzel köşeleri. Sordum; 'ana muhalefet partisi buraya geliyor mu?' diye 'Yok' dediler. 'Burada tabanları hiç yok' dediler. 'İkinci muhalefet partisi geliyor mu?' 'Yok' dediler. Kim var? Sadece AK Parti ve 3. muhalefet partisi var. Orta Anadolu'da da bütünüyle olan tek parti AK Parti. Kıyılara gidiyorsun İzmir'e Antalya'ya... Orada CHP ve AK Parti var. Türkiye'nin her yerinde olan AK Parti. Al bayrağı dünyanın her yerinde en yüksek zirvelere taşıyan tek parti AK Parti. İşte milliyetçilik budur. Ülkenin her köşesine gitmektir. Sayın Kılıçdaroğlu Konya'da miting yapma cesareti gösteremedi. Akşehir'de miting yaptı ama kendi adayını tanıtırken 'Kırşehir' diye tanıttı. Daha nereye geldiğinin farkında değil. Derbent'e gelse Allah bilir ne diyecek. Bilir mi Derbent'i, bilmez."

Davutoğlu, "Şaşkın Kemal" sloganları üzerine "Doğru, şaşkın ki ne şaşkın. Bazen bize dil uzatmaya kalkıyor, en güzel cevabı Konyalılar veriyor. Allah'ın izniyle bütün Türkiye'yi kuşatan AK Parti, Türkiye'nin geleceğinin, sizlerin, bu ülkenin birlik ve beraberliğinin yükselmesinin teminatıdır" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com