Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konya'da:

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Konyada:
"Bundan sonra kimse bizim vatandaşlarımıza ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamayacak. İşte yeni Türkiye'nin farkı bu"

KONYA (AA) - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Bundan sonra kimse bizim vatandaşlarımıza ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamayacak. İşte yeni Türkiye'nin farkı bu" dedi.

Partisince Hüyük ilçesinde düzenlenen mitingde konuşmasına, vatandaşlar tarafından açılan; "Biz sizi kasetlerle bulmadık. Montajla kaybetmeyiz" pankartını okuyarak başlayan Davutoğlu, "Muhabbetinizi bizden eksik etmeyin, esirgemeyin. Bu muhabbeti gördüğümüz zaman hangi zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım hiçbir zorluk bizi yıldıramaz. Yürüyüşümüzü durduramaz" dedi.

Önümüzdeki dönemde de Horasan erenlerinin bu topraklara ekmiş olduğu tohumu bir ulu çınar olarak, kürsel güç olarak dünyaya tanıtacaklarını ifade eden Davutoğlu, şunları kaydetti:

"30 Mart bu anlamda tarihi bir dönüm noktası. 30 Mart'ta ya 12 yıldır devam eden ekonomik kalkınmayla, uluslararası itibarı, güçlenen yeni Türkiye Cumhuriyeti devletini daha da güçlendireceğiz ve ileriye götüreceğiz ya da birilerinin ayak oyunlarına izin vereceğiz. İkinci ihtimal bizim için söz konusu değildir. Hiçbir ayak oyununa izin vermeyeceğiz. Verecek miyiz? 12 yıldır elde ettiğimiz kazanımlara sahip çıkmaya kararlı mısınız? 2011'de bize bir emanet verdiniz, bu toprakların evladı, sizin kardeşiniz olarak başta bana ve milletvekili arkadaşlarıma; 'Ankara'da, dünyada bizi temsil edin' diye. Şimdi size soruyoruz, biz bu emanete sahip çıktık mı? Sizleri, Konya'yı bu al bayrağı hakkıyla temsil ettik mi?"

- "İşte yeni Türkiye'nin farkı bu"

AK Parti döneminde devletin, şefkatli ve kudretli elini vatandaşa uzattığını ifade eden Davutoğlu, "Bundan sonra kimse bizim vatandaşlarımıza ikinci sınıf vatandaş muamelesi yapamayacak. İşte yeni Türkiye'nin farkı bu. Şimdi bundan memnun musunuz? Bir daha böyle bir adaletsizlik yaşanmaması için bizi desteklemeye hazır mısınız? Biz de size her zaman hizmet etmek istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz" diye konuştu.

Hüyüklülerden, Ankara'ya, oradan da ötelere, bütün kıtalara gür bir sesle haykırmalarını isteyen Davutoğlu, "Şunu demelisiniz; 'Bu milletin kaderi de kararı da sadece milli iradenin elindedir. Kimse perde gerisinden bu ülkeyi yönetemez. Bu ülkeyi sadece bizim seçtiklerimiz, bizden aldıkları rızayla yönetirler' Bunu diyecek misiniz, bunların oyunlarını bozacak mısınız?"

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com