Dışişlerinden sert uyarı!

Dışişlerinden sert uyarı!
Dışişleri Suriye Maslahatgüzarını uyardı: "Ateşkesi derhal kesin"

Bu sabah saatlerinde Suriye ordusu ile muhalifler arasında Türkiye sınırında çatışma çıktı.

Suriye askerleri, çatışma ortasında kalınca Türkiye'ye kaçan sivillere de kurşun yağdırdı. Bir bölümü yaralı yaklaşık 100 Suriyeli, sınırı aşarak, Türkiye'ye sığındı.

Bugün saat 04.00 sıralarında Türkiye ile Suriye sınırında ağır silah sesleri duyuldu. Suriye'nin Sucu ile Maarin Köyü ve çevresindeki yüksek tepelerde mevzilenen askerler, zeytin bahçesinde sıkıştırdığı muhaliflere ağır silahlarla ateş açtı. Çatışma sesleri, Kilis'ten duyuldu. Çatışmaların ortasında kalan bir bölümü yaralı yaklaşık 100 Suriyeli, günün ilk ışıkları ile birlikte Öncüpınar Sınır Kapısı yakınında bulunan mayınlı alandan Kilis'e geçmeye başladı. Bazı Suriyeliler de güvenlik barikatlarını aşarak Suriye sınırına gidip, yakınlarına yardımcı olmaya çalıştı. Polis takviye ekip isteyerek konteyner kentten çıkmaya çalışan Suriyeliler'i engelledi. Türk askerleri tarafından karşılanan Suriyeliler, konteyner kente götürüldü.

Çatışma haberi ve Suriyeli yeni grubun geldiğinin Kilis'teki konteyner kentte getirildiğinin duyulması ardından Suriyeliler, yetkililerin engelleme çabasına rağmen kamp barikatlarını aşarak sınıra koştu. Bazı Suriyeliler, kampta bulunan itfaiye araçları, konteyner kentin içerisindeki konteynerlerin üzerine ve gözetleme kulelerine çıkarak Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad aleyhine slogan attı. Sınırda güvenlik önlemi alan polis, can güvenlikleri olmadığı gerekçesiyle bölgedeki gazeteci ve sivilleri uzaklaştırdı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com