DİSK 1 Mayıs'ta Taksim'de!

DİSK 1 Mayıs'ta Taksim'de!
1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda bizimle birlikte kararlı bir mücadele verenlerle yeniden yan yana, omuz omuza olacağız...

DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, DİSK Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul'da 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlamaları hazırlıklarına başladıklarını belirtti.1 Mayıs'ın eşitlik ve özgürlük talebini haykıracakları önemli bir gün olacağını ifade eden Görgün, kutlamalara 1 milyon emekçinin katılmasını hedeflediklerini, bu nedenle taleplerini güçlü bir şekilde dile getirmek için DİSK, KESK, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) olarak 1 Mayıs'ın anlam ve önemine uygun bir biçimde, tüm halkın katılacağı bir genişlikte gerçekleştirmek için görüş birliğine vardıklarını söyledi.

1 MAYIS İÇİN ÇALIŞMA YÜRÜTÜYORUZ
Bu çalışmaları önümüzdeki günlerde başta Türk-İş olmak üzere diğer emek ve meslek örgütlerinin de katılımıyla daha güçlü bir zemine taşıyacaklarını anlatan Görgün, tüm emek ve demokrasi güçlerinin katımıyla başta İstanbul Taksim Meydanı olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanındaki kutlamalarla birleşik, kitlesel ve özüne uygun bir 1 Mayıs için çalışma yürüttüklerini kaydetti.

OMUZ OMUZA OLACAĞIZ
1 Mayıs kutlamalarında örgütlü güçlerin katılımının yanında işsizlerin, emeklilerin, dar gelirlilerin, toplumsal dışlanmışların, gençlerin, kadınların katılımının sağlanması için de çalışmalar yaptıklarını aktaran Görgün, ''1 Mayıs 1977 katliamında kaybettiklerimizin anısına, 1 Mayıs'ta Taksim Meydanı'nda bizimle birlikte kararlı bir mücadele veren, sınıf dostlarımızla, devrimcilerle, demokratlarla, sosyalistlerle, yurtseverlerle yeniden yan yana, omuz omuza olacağız. Bu ses Türkiye'nin aydınlık geleceğinin sesi, işsizliğe, açlığa, yoksulluğa en güçlü cevap olacaktır. Eşitliğin özgürlüğün barışın sesi olacaktır'' dedi.

TAKSİM 1 MAYIS ALANIDIR
''Kutlamaların Taksim'de yapılacağı kesin mi?'' diye sorulan Görgün, ''Taksim 1 Mayıs alanıdır. Bu sorun aşıldı. Buna ilişkin Türkiye'de çok büyük problemler yaşadı. Geçen yıl da bu konuda hiçbir problemin yaşanmadığını, 100 binlerce katılımla barışçı 1 Mayıs kutlaması olduğunu Türkiye gördü. Bu konuda biz problem beklemiyoruz'' diye konuştu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com