DİSK Başkanı'ndan 1 Mayıs önlemlerine tepki

DİSK Başkanı'ndan 1 Mayıs önlemlerine tepki
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün kutlanacağı Taksim'de yoğun güvenlik önlemleri alınırken, DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, "Bu kadar önleme gerek yoktu. Biz şehitlerimizi anacağız" diyerek tepki gösterdi.

Taksim'de sabahın erken saatlerinden itibaren geniş güvenlik önlemleri alınmaya başladı. Dedektörlerle Taksim Meydanı'nda bomba araması yapılırken, Atatürk Anıtı'nın çevresi ve Kazancı Yokuşu, bariyerlerle kapatıldı. Kutlamalar öncesi özel harekat polisleri de ellerinde uzun namlulu silahlarla Taksim'e gelerek, yüksek binaların çatılarına konuşlandı.

DİSK Genel Başkanı Erol Ekici, kutlamalar öncesi Taksim'e gelerek incelemelerde bulundu. Polisin aldığı önlemlere tepki gösteren Ekici, "Kimse tedirginlik yaratmasın biz bayramımızı kutlayacağız. Bu kadar önleme gerek yoktu. Biz şehitlerimizi anacağız" dedi.

Ekinci, Taksim Atatürk Anıtı'nın yanı sıra Kazancı Yokuşu'nun da bariyerlere kapatılmasına kızarak, "Biz açıp çelengimizi koyacağız. Bunu kimse engelleyemez" diye konuştu.

Öte yandan, kutlamalar nedeniyle metro kapatılırken, turistlerin ellerinde valizlerle yürüyerek Taksim'e geldikleri görüldü. Taksim'e getirilen ve Gezi Parkı'ndan konuşlandırılan iş makineleri ise dikkat çekti. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com