DİSK binasında çok sayıda yaralı var

DİSK binasında çok sayıda yaralı var
Halaskargazi'de polisle karşı karşıya gelen DİSK korteji Taksim'e devam etmek istedi, polis müdahele ediyor...

Beşiktaş'ta önlem alan polis, CHP'ye ait otobüsleri kaldırmak isteyince CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve partililer ile polis arasında arbede yaşandı. CHP'liler TOMA'nın önüne yattı. Arbede sonrası partililerden bazıları gözaltına alındı. E-5'ten Taksim yönüne gitmeye çalışan bir gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Trafik durdu...

 

11.56- DİSK içinde çok sayıda yaralı var. Etha muhabiri Sedat Suna da yaralananlar arasında.. Şişli ara sokaklarda polis müdahalesi devam ediyor

11.06 : Halaskargazi'de kortej polisle karşı karşıya geldi, müdahe başladı

Disk Genel Başkanı Kani Beko'nun "dünyanın her yerindeki gibi türkülerle halayla 1 Mayıs kutlamak istiyoruz" demesi üzerine Emniyet müdürü "Gel 50-60 kişi kutla..." şeklinde cevap verdi. Halaskargazi'de müdahale başladı. TOMA ve biber gazıyla ağır müdahale..

88.jpg

89(1).jpg

10. 59: DİSK YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI

DİSK merkezinden yürüyüş başladı. Sloganlar atılarak polis barikatına doğru ilerleniyor. Halaskargazi Caddesi'nde hareketlenme başladı. TOMA ve çevik kuvvet ekipleri hazırlandı.

10.51: ŞİŞLİ'DE GÖSTERİCİLER BARİYERLERİ DEVİRDİ

Şişli'de 1 Mayıs için toplanan eylemciler polis bariyerlerini devirdi. Polis gruba biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan göstericiler de polise sapanla taş atarak karşılık verdi.


10.30: BEŞİKTAŞ'TA ARA SOKAKLARDA MÜDAHALE SÜRÜYOR

Beşiktaş'ta polisin uyarılarına rağmen dağılmayan gruba ikinci kez müdahale edildi. Ara sokaklara kaçan göstericiler polise taş ve şişe atarak eylemlere devam ediyor.

Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda ilk müdahalenin ardından tekrar toplanan gösterilere polis önce "dağılın" anonsu yaptı. Grup uyarıları dikkate almayınca polis gaz ve tazyikli su ile müdahale etti. Göstericiler ara sokaklara kaçarak polise taş ve şişe fırlattı. Barbaros Bulvarına çıkan ara sokaklarda polisin göstericilere müdahalesi devam ediyor. Polis müdahalesinin devam ettiği sırada CHP’li Mustafa Sarıgül’de alana geldi.


09.30- MECİDİYEKÖY'DE BİBER GAZLI MÜDAHALE

Polis eylemcilerle E-5 üzerinde karşı karşıya geldi. Eğitim-Sen üyelerine polis biber gazıyla müdahale etti. Şişli'deki DİSK binası önüne de gaz sıkıldı...

 

BEŞİKTAŞ'TA CHP'LİLERE GÖZALTI

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kapsamında Taksim'e çıkmak isteyen gruplar CHP Beşiktaş İlçe binası önünde toplandı. Bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis, ilçe binası önünde duran CHP'ye ait iki otobüsü kaldırmak istedi. Otobüslerin kaldırılması için İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait vinç getirildi. Bu sırada ilçe binası önüne gelen CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ve parti yetkilileri, otobüslerin kaldırılmasına izin vermeyerek, vincin önüne oturdu. Bu sırada CHP'liler ile polis arasında arbede yaşandı. Polis kalkanlarıyla CHP'lileri uzaklaştırmaya çalıştı. Oğuz Kaan Salıcı ve parti yetkilileri ise kalkanlara vurarak tepki gösterdi. Arbede sonrası polis CHP'lileri vincin önünden uzaklaştırdı. Bu sırada partililerden bazıları gözaltına alındı.

Canlı yayın araçları Abide-i Hürriyet Caddesi üzerinden bölgeye ulaştı. Bu arada gruptakilerin ellerindeki "Emek barış, özgürlük ve demokrasi için 1 Mayıs", "Yaşasın 1 Mayıs", "Direnin işçiler kazanacak" gibi pankartlar dikkati çekti. DİSK Genel Merkezi binasına da büyük ebatta ve "1 Mayıs ve DİSK" yazılı afişler asıldı, binanı bulunduğu sokak da bayrak ve flamalarla donatıldı.

HALASKARGAZİ'DE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ

Öte yandan, polisin hazırlıkları kapsamında Rikaptar Sokağı'na bıraktığı bariyerlerin, sokağın başka bir bölümünde toplandığı gözlendi. Emniyet güçlerinin geniş güvenlik önlemi aldığı Halaskargazi Caddesi'nde çok sayıda TOMA ve polis otobüsü park halinde bekliyor. Şişli Belediyesince üzerinde "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günümüz kutlu olsun" yazılı bir pankartı caddeye asıldı. Bu arada, Osmanbey metro durağının kapatıldığı görüldü.

GRUPLAR BEŞİKTAŞ'TA TOPLANMAYA BAŞLADI

Beşiktaş'ta bulunan CHP İlçe Teşkilat binası önünde de başlarında kask ve gaz maskeleri bulunan bir grup toplanmaya başladı. Bölgede polis, TOMA'lar ile bekleyişini sürdürüyor. Bu arada, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, bölgede toplanan gruptakilerle selamlaşıp partisinin teşkilat binasına geçti. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com