DİSK kıdem tazminatı için yürüdü

DİSK kıdem tazminatı için yürüdü
'Kıdem tazminatıma dokunma' diyen işçiler Kartal'da toplandı

Kıdem tazminatlarının kaldırılıp fona devredilmesiyle ilgili taslak ve toplantı çalışmaları yapıldığınısöyleyen Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) üyeleri Kartal'da yürüyüş düzenledi.

Yaklaşık 3 bin kişinin katıldığı yürüyüşte 'Kıdem Tazminatıma Dokunma' pankartları açıldı. DİSK Genel Başkanı  Kani Beko yaptığı basın açıklamasında; "Tazminatlara el sürülmesi kırmızı çizgimizdir. DİSK'in payına düşen sokaklardır" dedi.

D-100 Karayolu Kartal köprüsü üzerinde saat 17.30'de toplanan sendika üyeleri "Kıdem hakkımız gaspedilemez", "Direne direne kazanacağız", "Bu daha başlangıç mücadeleye devam" şeklinde sloganlar attı. Grup daha sonra caddeyi trafiğe kapatarak basın açıklamasının yapılacağı Kartal Atatürk Anıtına doğru yürüyüşe geçti. "Kıdem tazminatının kaldırılmasını protesto eden pankartlar açan grup yaklaşık 1 saat süren yürüyüşün ardından Kartal Atatürk Anıtına vardı. Grubun yürüyüşü sırasında polis ekipleri çevrede yoğun güvenlik önlemi aldı.

DİSK Genel Başkanı Kani Beko açıklamasında şunları söyledi;


"Bizim işçi arkadaşlarımızın yıllarca çalışarak elde etmiş olduğu kıdem tazminatlarına siz el süremezsiniz. Bu DİSK'in kırmızı çizgisidir. Biz leş kargalarına işçi arkadaşlarımızın kıdem tazminatlarını yedirmeyiz. Konfederasyonumuzun kıdem tazminatlarının kaldırılmasına veya fona devredilmesine izin verilmesinin mümkünü yok. Biz de kesinlikle buralarda onay makamı olmayacağımızı bir kez daha iletiyoruz. Siz sıcak odalarda, sıcak salonlarda kıdem tazminatının pazarlığını yaparken,biz yollarda sizlere karşı demokratik tepkimizi koyabilmek için Türkiye’nin her tarafında alanlara çıkarak kıdem tazminatımız para babalarına peşkeş çektirmeyeceğiz"


Yürüyüş basın açıklamasından sonra olaysız şekilde sona erdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com